Haber

PewDiePie Youtube’u Neredeyse Bırakıyordu

Dr Disrespect’in Twitch’ten sebebi belirtilmeden yasaklanmasının ardından ünlü oyuncu ve yayıncıların bu tür platformdaki durumlarını bir kez daha sorgulamaları çok yakında anormal olarak karşılanmayacak gibi görünüyor. PewDiePie’da geçtiğimiz sene buna benzer kişisel bir durum yaşamış. Hikayenin devamını mutlaka okuyun.

PewDiePie, uzun zamandır emekliye ayrılmayı düşünüyor ve geçtiğimiz sene neredeyse bu gerçekleşiyormuş. Ünlü içerik üretici, Youtube’un en hızlı gelişen kanallarından biri olmasının yanında ayrıca en büyük kanallarından da biri. Lakin PewDiePie, muhtemelen şu an maddi süreci tamamladığı için manevi olarak kendini yükseltmeye çalışıyor. Buna da dinlenmekle başlamak istiyor.

Bununla birlikte, Felix Kjellberg’in geçmişte yaptığı bir açıklama da YouTube kariyerine bir gün son vereceğini söylemişti. Ayrıca ünlü yayıncının Youtube’un toksik içeriğinden bıkıp usandığı da biliniyor.

Yaptığı bir açıklamada PewDiePie, geçtiğimiz sene emeklilikle ilgili bir adım attığını ama daha sonra zevk aldığı için bu işi yapmaya devam ettiğini belirtiyor. Bunun için 1 aylık bir dinlenme sürecine çekilmişti. PewDiePie’nin bahsettiği mola, YouTube’dan bu Ocak ayının başlarında aldığı bir aylık ara, içerik oluşturucunun kendisi ve zihinsel sağlığı için biraz zaman ayırdığı bir ara olarak değerlendirildi.

Videonun başlarındaki molada konuşan Felix Kjellberg, “Bu zihinsel sağlığım için iyi. Korkum şu ki, yaptığım işten zevk alsam bile, tüm hayatımın aynı şeyi yaparak geçmesini istemiyorum… Bu işi sevsem bile. 30 yaşını dolduruyorum. 10 yıl sonra burada oturacağımı hayal etmezdim.” PewDiePie’nin kendisi için daha fazla zaman ayırmaya ve zihinsel sağlığına ve kişisel yaşamına odaklanmak için uzun molalara yönelik yeni yaklaşımı ekonomik doygunlukla beraber, topluluğun verdiği yorgunluk olarak yorumlanıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Rol Oyunu

Pathfinder: Wrath of the Righteous Çıkış Tanıtım Videosu

Strateji

The Total War: Warhammer 2'nin Fragmanı Etkileyici Görünüyor

Rol Oyunu

Assassin’s Creed Valhalla - Eivor İş Başında (Fragman)

Haber

PewDiePie, YouTube İle Özel Yayın Anlaşması İmzaladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Last of Us 2 – Capitol Hill Kasa Şifresi