Konsol

Eski Oyunlar Xbox Series X’e Ücretsiz Yükseltilmeli

Xbox Series X oyun yükseltmeleri tüm çapraz nesil oyunlar için ücretsiz olabilir; Microsoft, yayıncıların zaten sahip oldukları bir oyunun yeni nesil bir kopyasını istemek için ekstra ücret ödemekten kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Bilgiler, Microsoft’un yeni nesil politikasının, Xbox One’da zaten sahip oldukları bir oyunun Xbox Series X sürümüne erişen herkesin yükseltme için ödeme yapması gerekmediğini garanti etmeyi umduğunu gösteren çoklu yayın kaynaklarına atıfta bulunan VideoGamesChronicle tarafından hazırlanan yeni bir rapordan geliyor.

Microsoft’un bu isteği, görünüşte Xbox’ın yeni nesil konsolu için Akıllı Teslimat özelliğine bağlı, bu da oyuncuların hangi Xbox platformunda çalışıyorlarsa oynasınlar, bir çapraz nesil oyunun en iyi sürümünün tadını çıkarmasını sağlıyor.

Başka bir deyişle, Microsoft, yayıncıların tam fiyat talep edeceği yeni nesil yeniden düzenleyicilerin akışını engellemeyi umuyor, bunun yerine ya Xbox Series X bağlantı noktasına ücretsiz bir yükseltme yapmalarını veya en azından dikey olarak Microsoft Store’dan yeni nesil bir sürüm satın alanlara indirim sağlatmayı düşünüyor.

Bununla birlikte, bu politikaların zorunlu olmadığı anlaşılıyor, ancak Cyberpunk 2077, Destiny 2 ve Assassin’s Creed: Valhalla gibi yeni oyunlar, mevcut donanımın bir kopyasına sahip olanlara ücretsiz olarak sunulacaklarını doğruladı.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
KonsolRehberXbox

Xbox Hata Kodu 0x87e11838 Çözüm

MMORPG

Söylentiler, Mandalorian MMO'nun Xbox'a Özel Olacağına İşaret Ediyor

Xbox

Xbox Series X artık bir düğmeyle TV'nin konsola geçmesini sağlıyor

Minecraft

Görünüşe göre Minecraft sonunda Xbox Series X/S'de ışın izleme teknolojisine kavuşuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Albion Online’ın Binek Sisteminde Değişiklikler Oluyor