Green HellHayatta KalmaRehber

Green Hell Başlangıç Rehberi

Green Hell’de Maceranıza başladığınızda, ormanın temel kurallarını öğrenmeniz gerekir. Green Hell kılavuzumuzun bu bölümünde oyuna sorunsuz bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak ipuçları verilmektedir. Temel başlıklarımız aşağıdaki gibidir. Dilerseniz bilgiye ihtiyaç duyduğunuz kısma doğrudan gidebilirsiniz. Sıralama görüldüğü gibidir.

Green Hell, değişik konseptiyle bir hayatta kalma oyunudur. Bu tür oyunların genelde daha kısıtlı kaynakların bulunduğu çöl, ada ya da aşırı soğuk ve benzeri yerlerde geçerken Green Hell, daha çok vahşi doğanın zorluklarına katlandığınız bir bölgede geçer.

 1. Bir sığınak inşa et
 2. Çevrenin karakteristik noktalarını hatırlayın
 3. Kirli su içmeyin (gerçekten gerekmedikçe)
 4. İhtiyacınız olandan daha fazla şey toplama
 5. Planları takip etmenize gerek yok
 6. Sağlığınızı kontrol edin
 7. Her zaman bandaj taşı
 8. Birden fazla kampınız olsun

Bir sığınak inşa et

Uyuyacak bir yer bulmalısın. Sığınaklar sadece uyumakla kalmaz, aynı zamanda oyunu kaydeder. Koyabileceğiniz en basit yapılardan biri kulübe barınağıdır. Aşağıdaki malzemeleri gerektirir:

 • 8x çubuk
 • 3x uzun çubuk
 • 13x palmiye yaprağı
 • 1x halat

İlk gün sona ermeden bu materyalleri toplamakta sorun yaşamamalısınız.

Çevrenin karakteristik noktalarını hatırlayın

Sarf malzemeleri bulmak için harita üzerinde hareket etmeniz gerekir. Genellikle kampınızdan uzaklaşmanız gerekir. Dumanlı kampın yerini gösterebilecek bir ateş yakmak tehlikelidir. Siz kampınızın yerini bu şekilde bulabilecek olabilirsiniz ama düşmanların da bunu göreceğini unutmayın. Bu nedenle, ortamdan göze çarpan nesneleri hatırlamak daha güvenlidir. Onlar sayesinde daha verimli gezinebilir ve kampa geri dönebilirsiniz.

Ayrıca, tam konumunuzu gösteren bir saatiniz de vardır. Bu sayede, belirli bir yerin konumunu doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz – verilen yere geri dönmekte sorun yaşamazsınız.

Kirli su içmeyin (gerçekten gerekmedikçe)

Karşılamanız gereken temel ihtiyaçlardan biri susuzluktur. Harita her türlü su kütlesi ile doludur. Gerçi çoğunlukla kirli. Onları bronz renginden tanıyabilirsiniz. Bu suyu içerseniz, muhtemelen besin ihtiyacınızı artıracak parazitler alacaksınız.

İhtiyacınız olandan daha fazla şey toplama

Envanterinizin kapasitesi sınırlıdır, bu nedenle her şeyi toplamak size yardımcı olmaz. Ayrıca, toplanan meyvelerin belirli bir son kullanma tarihi vardır. Bu nedenle ne inşa etmek istediğinizi planlamanız ve belirli malzemeleri aramaya odaklanmanız gerekir.

Planları takip etmenize gerek yok

Oyunun ilk aşamasında, not defteriniz en temel planları içerecektir. Bunlar inşa edebileceğiniz tüm nesneler değil. Nesnelerin bir kombinasyonu size mantıklı geliyorsa, bunları hazırlama panelinde deneyebilirsiniz. İşlevsel bir nesne oluşturuyorlarsa, onu yaratabileceksiniz.

Böyle bir öğeye örnek bir baltadır. Aşağıdaki öğelere ihtiyacınız var:

 • 2x küçük taş
 • 1x çubuk
 • 1x halat

Bu ürün sayesinde ağaçları güvenli bir şekilde kesebileceksiniz.

Sağlığınızı kontrol edin

Durumunuz ekranın sol alt köşesinde görüntülenir. Orada sadece bir sağlık barı değil, aynı zamanda hastalıklar ve açık yaralar ile ilgili bilgiler bulacaksınız. Bu nedenle, bu göstergeye düzenli olarak bakmanız gerekir. Bu şekilde, ölümden kaçınacaksınız.

Her zaman bandaj taşı

Oyun sırasında yırtıcılarla karşılaşacak veya tepelerden düşeceksiniz. Bu nedenle, her zaman bandaj taşımalısınız. Onların planı oyunun en başından itibaren mevcuttur, bu yüzden onları yaparken herhangi bir sorun yaşamamalısınız.

Birden fazla kampınız olsun

Harita oldukça büyük, bu yüzden haritayı ele almanız uzun sürecek. Ana üssünüze dönmek için her zaman yeterli enerjiniz olmayacak. Bu nedenle, büyük bir “ana” kampa ve ormanın etrafına dağılmış birkaç küçük kampa sahip olmak iyi bir çözümdür. Konumlarını saatinizden okuyabilirsiniz, böylece onları kaybetmezsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim gümüşü nasıl elde edilir ve eritilir?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'da Kasa Anahtarları nasıl bulunur?

Forza Horizon 5Yarış Oyunları

Forza Horizon 5'te Maksimum Rütbe ve Prestij Seviyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Mount And Blade 2 : Bannerlord – Hangi Kültür Daha İyi