Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Haber

Metacritic Artık Oyunun Çıkış Günü Değerlendirme Yapmanız İzin Vermiyor

Metacritic, insanların gözden geçirmeden önce bir oyunu gerçekten oynamasını istiyor, bu nedenle site artık kullanıcıların yeni bir oyun çıktıktan sonra hemen değerlendirilmesine izin vermiyor önce 36 saat beklemenizi gerektiriyor. Amaç, bazen geliştiriciyi cezalandırmanın bir yolu olarak bir oyunda olumsuz puanlar bırakan inceleme kampanyalarını önlemek.

Elbette olumsuz eleştiriler olacaktır ama daha oyun çıktığı gün, hemen değerlendirme yazmak zaten mantıksız. Oyunu iyice anlamanız için bir kaç saatte yetmeyeceğinden bu yenilik getirildi. Metacritic değerlendirmeleri artık, oyunun çıkışı üzerinden 36 saat geçtiğinde yapılabiliyor. Şöyle bir durum var ki, oyunu oynamasınız bile 36 saat sonra yine bir değerlendirme yapmanız mümkün ve bunu zaten engellemenin bir yolu yok.

Metacritic’te yakın zamanda yayınlanan bir oyun için bir inceleme sayfasına gittiğinizde, bir kullanıcının sitede oyun hakkında bir inceleme yayınlayabileceği belirli bir tarih ve saatle birlikte “Lütfen oyunu oynamak için biraz zaman ayırın” mesajı görüntülenecektir.

Yeni politika değişikliği, bugün ortaya çıkan iki büyük oyun için kullanıcı yorumlarını kilitledi: Ghosts of Tsushima ve Paper Mario: The Origami King. Kullanıcıların bu oyunlara ve bundan sonra çıkacak oyunlara yorum yapmak için 36 saat beklemeleri gerekir. Yeni politika ilk olarak geçen hafta PlayStation Universe tarafından tespit edildi.

Review bombing denilen olay – büyük bir kullanıcı grubu dijital bir mağazaya gittiğinde veya bir ürün üzerinde düşük puanlar bırakmak için dağıtıcıyı kontrol ettiğinde – bir şirkete veya algılanan sübvansiyonlara karşı halka açık bir kişiye misilleme yapmak için yapılır. The Last of Us Part II, kısmen, LGBTQ + karakterlerinin hikayesi ve dahil edilmesi nedeniyle Haziran ayında yayınlanmasının ardından Metacritic’te hedef alındı.

Metacritic, bir inceleme bombası sorunuyla mücadele eden tek platform değil. Valve’in oyun dağıtım platformu Steam de bombalamayı gözden geçirdi. Valve, 2017 yılında bir oyunun ömrü boyunca olumlu ve olumsuz puanlar göstermek için bir çubuk grafik ekledi. Valve geçen yıl Steam oyunlarının bombalanıp incelenmediğini araştıracağını ve konu dışı yorumları gizleyeceğini söyledi.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Battlefield 2042

Steam'de Abysmal Oyuncu Reytingleri ile Battlefield 2042'ye Bir Göz Atalım

8.4
İncelemeTWD Survivors

The Walking Dead Survivors İnceleme

8.0
Battle Royaleİnceleme

Cyber Hunter Battle Royale İncelemesi

9.0
İncelemeRol Oyunu

Şeytanın Şafağı: Zarya-1 İstasyonu İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Garena Free Fire, Vengeance Day etkinliklerini ve Gigantes Turnuvasını Yayınlandı