Battle RoyaleRehber

Fortnite, Apple Marketten Kaldırdıktan Sonra Bile iOS İçin Tekrar İndirilebilir

AppStore’dan kaldırılan Fortnite’ı iOS cihazlarınıza nasıl indirirsiniz. İşte yöntem;

Fortnite, geliştirici Epic Games’in Apple ile yaptığı büyük yasal ve düzenleyici hesaplaşmanın bir parçası olarak geçen hafta App Store’dan kaldırıldı, ancak battle royalein başarılı üyesi tamamen ortadan kalkmadı.

Oyunu daha önce hiç indirmediyseniz, şimdilik bu yöntem sizin için işe yaramayabilir. Oyunu zaten indirmiş olanlar, en azından bir sonraki büyük yama başlayana kadar oyunu oynayabilir ve hatta güncelleme dosyalarını yükleyebilir, çünkü Apple’ın yazılımı cihazınızdan zorla kaldırma yeteneği yoktur.

Ancak geçmişte en az bir kez Fortnite indirmiş ve manuel olarak kaldırmış olanlar için, oyunu tercih ettiğiniz iOS cihazına yeniden yüklemenin bir yolu var. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

AppStore’dan Fortnite Nasıl İndirilir?

  1. Ana ekranlardan herhangi birinin sağ üst köşesindeki avatarınıza (genellikle Apple Kimliği kişi resminiz için seçtiğiniz Memoji veya fotoğraf ne olursa olsun) tıklayarak bulunan App Store’un “Satın Aldıklarım” bölümüne gidin.
  2. Şimdiye kadar indirdiğiniz tüm iOS uygulamalarının bulunduğu uygulama dizininizi bulmak için oradan “satın aldım” a, ardından “Satın Aldıklarım” a dokunun.
  3. “Fortnite” araması yapın.
  4. Uygulama karşınıza gelmelidir ve bulut simgesine dokunmak indirme işlemini başlatacaktır.

Fortnite, Epic sunucularından alınması gereken daha büyük oyun dosyaları için bir tür kabuk olarak mobil cihazlarda mevcut olduğundan, yaklaşık 10 GB uygulama dosyası koleksiyonunu yüklemeniz gerekecek. Ancak bu süreçten geçmek, uygulamayı ana ekranınıza geri getirecek ve en azından şimdilik güncellendikten sonra oynamaya uygun hale getirecektir. Bu numara, bir Apple Aile Paylaşımı planının herhangi bir üyesi geçmişte iOS’ta Fortnite’ı indirmiş olsa bile işe yarıyor.

İOS uygulamaları için her zaman şu ya da bu biçimde varolduğundan, bunu bir boşluk olarak adlandırmak pek doğru değildir. Örneğin, yaratıcısı oyunu App Store’dan çıkardıktan sonra, Apple 2017’de iOS 11’in piyasaya sürülmesiyle 32 bit uygulamalardan vazgeçene ve oyun çalışmayı durdurana kadar Flappy Bird’ü yıllarca oynayabilirsiniz.

Ancak Apple’ın Fortnite’ı App Store’dan kaldırmak için uyguladığı benzeri görülmemiş eylem ve ardından Epic’i geliştirici programına dahil edilmesinin sonlandırılmasıyla tehdit ettiği düşünüldüğünde, buna ayak uydurmak istiyorsanız Fortnite’ı iOS cihazınıza geri almak iyi bir fikirdir. Bu Fortnite mücadelesinin ne kadar süreceği ve Epic’in Apple’ın taleplerine boyun eğmeye ve kendi uygulama içi ödeme yöntemini kaldırmaya karar verip vermeyeceği belli değil. Şu an itibariyle, Apple’ı ve tartışmalı yüzde 30’luk kesintisini atlatmaya karar verirseniz, Fortnite v-dolarları için daha az ödeyerek Epic’in fiyat indirimi teklifini hala yükseltebilirsiniz.

Epic, oyunun bir sonraki sezonu olan Bölüm 2 Sezon 4’ün 27 Ağustos’ta başlayacağını ancak devam eden anlaşmazlık nedeniyle oyunun iOS sürümünde kullanılamayacağını söyledi. Bu aynı zamanda Apple’ın Epic’in geliştirici hesabını feshedeceğini ve “Epic’i iOS ve Mac geliştirme araçlarından çıkaracağını” söylemesiyle hemen hemen aynı tarihe denk geliyor. Epic, bunun olmasını önlemek için Apple aleyhine bir ön ihtiyati tedbir talebinde bulundu, bakalım neler olacak.

Fortnite Rehberleri
Fortnite Rehberleri
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle Royale

Fortnite vs Apple - Epic Games ile Apple Arasında Neler Oluyor?

Battle RoyaleRehber

Energy Rifles Nerede Bulunur - Fortnite Rehberleri

AksiyonMacera

Crysis Remastered Epic Games'e Özel Olarak Yayınlanacak

Battle RoyaleRehber

Fortnite'da Rec 4 Players Ne Anlam İfade Ediyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
En Kötü Warzone Silahı, Şimdi En İyisi Oldu