AksiyonKonsol

Orjinal Metal Gear Solid’in PS5 Özel Sürümü Çıkacak

Orijinal Metal Gear Solid’in tamamen yenileneceği bildiriliyor ve PS5 konsoluna özel olacağı da haber detaylarına ekleniyor.

Yeni iddia, genellikle oyun donanımı konusunda uzmanlaşmış bir YouTube kanalı olan RedGamingTech’ten geliyor. Kanalın kaynağına göre, orijinal Metal Gear Solid tam bir yeniden yapım (remake) olacak (sadece bir remaster değil) ve sonunda piyasaya sürüldüğünde, PS5’e özel bir konsol oyunu olarak karşımıza çıkacak ve sonrasında PC’ye gelecek.

Dahası, RedGamingTech’in kaynağı Metal Gear Solid 2, 3 ve 4’ün hepsinin HD yeniden düzenleyeceğini iddia ediyor. Devam oyunları, orijinal oyuna verilen aynı yeniden yapım işlemine sahip olmayacak ve bu tadilatların PS5’e özel oyun olup olmayacağı bilinmiyor.

Bu aynı zamanda Konami’nin son dönemlerinde dolaşan tek PS5 söylentisini değil. Bu yılın başlarında, Konami’de yeni bir Silent Hill’in üretimde olduğu ve piyasaya sürüldüğünde PS5’e özel olacağı iddia edilmişti. En azından şu ana kadar, uykuda olan korku serisindeki sözde yeni oyun için hiçbir gelişme olmadı.

Şimdilik, Konami’nin parayı orijinal Metal Gear Solid’in tam bir yeniden yapımına dökmeye istekli olup olmadığını bekleyip görmemiz gerekecek. Proje gerçekse, Sony’nin PS5 için takılmayı başardığı tek üçüncü taraf olmayacak: Final Fantasy 16, yeni nesil konsola özel zamanlanmış bir oyundur.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

Rol Oyunu

The Witcher 3'ün Yeni Nesil Sürümü Yine Ertelendi

AksiyonNişancı OyunuRol Oyunu

Max Payne ve Max Payne 2 PC, PS5 ve Xbox Series için yeniden yapılıyor

Simülasyon

SnowRunner, PS5 ve Xbox Series yükseltmesini Mayıs sonunda alacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Cyberpunk 2077 PC Sistem Gereksinimleri