Battle Royale

Pubg Mobile Hindistan’da Neden Yasaklandı?

İlk battle royale oyunlarından biri olan Playerunknown’s Battlegrounds, yaklaşık iki yıldır telefonlarda. Oyun, bu platformda, özellikle Hindistan’da, mobil oyuncuların %24’ünü kendine bağlamış görünüyor. Hindistan geçtiğimiz günlerde PUBG Mobile’ı yasakladı.

Hindistan hükümetine göre, uygulamanın yasaklanmasının indirmelerin boyutu veya sayısı ile hiçbir ilgisi yok. Bunun yerine, Hindistan ve Çin’in savaş gerilimleri her iki ülkenin de birbirlerine olan güvenini sarsıyor gibi görünüyor.

Hindistan PUBG Mobile’ı Neden Yasakladı?

1 Eylül’de PUBG Mobile, 118 başka uygulama ile birlikte Hindistan hükümeti tarafından yasaklandı. Bu uygulamalar, kullanıcı verilerini Hindistan dışındaki sunuculara “yetkisiz bir şekilde” göndermekle suçlandı. Bu, Hindistan ve Çin arasında devam eden bir teknoloji ve askeri çatışmanın bir parçası.

Bu 118 yasaklı uygulama, TikTok ve UC Browser dahil olmak üzere Haziran ve Temmuz aylarında yasaklanan 100’den fazla uygulamaya katılıyor. Hindistan, uygulamaları yasaklamanın yanı sıra, Hintli şirketlerdeki Çin hisse senetlerini de kısıtlıyor.

Bu muhtemelen Hindistan ve Çin arasındaki sınır çatışmalarının bir sonucudur. Her iki hükümetin orduları da Hindistan sınırına yakın bölgeler ve karakollar üzerinde çatışıyor. Bu askeri harekatlar iki ülke arasında dostluk kurmak için çok az şey yaptı. Hindistan, son birkaç ayda Çin teknolojisini yakından takip etti ve şimdi mobil uygulamaları kontrol etmeye devam etmek için daha da fazla nedenleri var.

Bu, PUBG için büyük bir darbe. Koronavirüs karantinası sırasında milyonlarca oyuncu uygulamayı yerel olarak indirdi. Uygulamanın yasaklanmasıyla Tencent ve PUBG şirketi, bariz nedenlerden ötürü oyunun Hindistan’daki geleceği konusunda endişeli.

Ancak PUBG, PC ve konsollarda hala mevcut. Yasaklanan tek PUBG mülkü mobil uygulamaydı çünkü Çinli bir şirket olan Tencent bu oyunun yapımcısı. Hindistan’da PUBG oynamaya devam etmek isteyen oyuncular bunu hala PC, Xbox, PS4 ve Google Stadia’da yapabilirler.

Umarım Hindistan-Çin çatışması gelecekte çok fazla ölüme, şiddete veya mahremiyet kaybına neden olmaz.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile Hangi Telefonlarda 90 FPS Oynanabilir

Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile'da Ekranda FPS Görme

Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile Ekipten Çıkmak

Battle Royale

Pubg Mobile'da En Çok Hangi Hile Kullanılıyor? 2 Milyon Oyuncu Banlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valorant’ta Sur Verme Ve Karşılaşmayı Yeniden Kurma