KonsolRehber

PS5’te Buluta Kaydetme

PlayStation 5, PS5 ve PS4 oyunları için bulutta kaydetmeyi etkinleştirmek gibi tasarruflarını yönetmek isteyen oyuncular için birçok özelliğe sahiptir.

PS5, geçen hafta 12 Kasım’da piyasaya sürüldü ve oyuncular yepyeni Sony konsollarına aşina olmaya başladı. Ne yazık ki, PS5’in piyasaya sürülmesi, donanım sorunlarından, hangi ayarların kendileri için en uygun olduğu konusunda kullanıcı kafa karışıklığına kadar bir çok soruna sahip.

PS5’te kaydetme mantığının nasıl çalıştığı ve oyuncuların yeni konsollarında bulut kayıtlarını nasıl etkinleştirebilecekleri konusunda biraz kafa karışıklığı var gibi görünüyor. Neyse ki, PS5’teki bu sorunun çözümünü anlamak nispeten kolaydır ve oyuncular sorunun kendileri için çözüldüğünün farkında bile olmayabilir.

PS5’te kayıt mantığı nasıl çalışır?

Herhangi bir yeni konsol piyasaya sürüldüğünde, oyuncuların konsolun sunduğu tüm yeni özelliklerini öğrenmesi doğal olarak biraz zaman alır. Neyse ki, PlayStation’ın son PS5 ayarları videosu veya bunun gibi kılavuzlar gibi oyunculara yardımcı olacak pek çok kaynak var. Birçok oyuncunun anlamakta güçlük çektiği sorunlardan biri, PS5 ayarları menüsünde buluta kaydetmenin nasıl açılacağıdır.

Görünüşe göre, PS5 bulut kayıtları her konsolda varsayılan olarak açılır. Esasen, tüm PS5 oyunları, kaydedilen dosyaları, oyuncular üzerinden oynadıkça otomatik olarak bulut depolamaya yükler. Oyuncular, kaydettikleri verilerinin otomatik olarak buluta yüklendiğinden emin olmak ve kontrol etmek isterlerse, “Ayarlar” menüsüne gidin, “Kaydedilen Veriler ve Oyun / Uygulama Ayarları” nı bulun, ardından “Verileri Kaydet (PS5)” ve ardından “Bulut depolama.” kısmına geçin. Oyuncular daha sonra hangi kayıt dosyalarının buluta yüklendiğini görmek için “Konsol Verilerini İndir” seçeneğini seçebilirler.

PS5’te PS4 Oyunlarını Buluta Yedekleme

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Spor Oyunları

FIFA 23'te Trainer Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Grounded Trail Marker Nasıl Yapılır?