KonsolRehber

PS5’te DualSense ve Sistem Mikrofon Sesi Kapatma

Başkalarının sizi duymasını istemiyorsanız, PS5 denetleyici mikrofonunun sesini nasıl kapatacağınız ve yanlışlıkla yapılan yayınları nasıl önleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir PS5 denetleyici mikrofonunun nasıl susturulacağını bilmek artık önemlidir, fantezi DualSense denetleyici, bir partide sohbet etmek için kullanabileceğiniz yerleşik bir PS5 denetleyici mikrofonu dahil olmak üzere yeni bir çok özellikle doludur.  Bununla birlikte, bu her zaman standart olarak açıktır, bu nedenle çevrimiçi maçlarda oynarken yanlışlıkla kendinizi başkalarına duyurmaya başlamanız durumunda PS5 denetleyici mikrofonunu nasıl sessize alacağınızı bilmek isteyebilirsiniz. Burada, PS5 denetleyici mikrofonunun nasıl kapatılacağına ve aynı zamanda tek bir düğmeye basarak tüm PS5 sisteminizin sesini nasıl kapatacağınıza dair bir ayrıntı var.

PS5 denetleyici mikrofonunun sesini kapatma

PS5 denetleyici mikrofonunu sessize almanın iki yolu vardır; en kolayı, pedinizdeki PS düğmesinin hemen altındaki Sessiz düğmesine basmaktır. Düğme, DualSense mikrofonun sesinin kapatıldığını belirtmek için turuncu renkte yanar ve ayrıca ekranınızın sağ üst köşesinde kısaca bir sessize alma simgesi görürsünüz. Alternatif olarak, ekranın altındaki kontrol merkezi simgelerine erişmek için PS düğmesine dokunabilir, ardından Mikrofon simgesinde X’e basabilir (Seçenekler’e basarak gizlemediyseniz) ve Sessiz istemini seçebilirsiniz.

PS5 denetleyici mikrofonunun sesini açmak için, Sessiz düğmesine tekrar dokunun, böylece ışık söner veya kontrol merkezinden Mikrofon simgesini seçip Sessiz komut istemine basın.

 

Tüm PS5 sisteminizin sesini kapatma

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
V Rising

V Rising: Özel Sunucu Nasıl Silinir?

Minecraft

Minecraft'ta fare tıklama hızı nasıl değiştirilir?

Elden RingRehber

Elden Ring: Rivers of Blood Katana nerede bulunur?

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Sprig Bow Yapımı – Grounded Türkçe