KonsolRehber

Xbox Game Pass Abone Olma Sorununa Çözüm

Microsoft’un dünya çapında örnek teşkil edecek hizmeti, yeni adıyla Game Pass, ülkemizde de kullanılabilir durumda. İlk etapta Xbox konsolları için sunulan abonelik sistemine dayalı oyun hizmeti, daha sonra PC için de çıktı. İlk etapta tanıtım fiyatı olan aylık 15TL abonelik bedeliyle hizmet veren Game Pass, şimdilerde (14/11/2020) 29,99TL karşılığında abonelik hizmeti veriyor.

Game Pass’i kısaca açıklamak gerekirse, içerisinde 100’den fazla oyun bulunan bir kütüphaneye erişmenizi sağlıyor. En önemli avantajlarından birisi yeni çıkan bütün Microsoft oyunlarının anında kütüphaneye eklenmesi ve bütün abonelere ücretsiz sunulması. Aboneliğiniz boyunca seçtiğiniz hizmette verilen bütün oyunlara ücretsiz erişme imkanınız oluyor. Bu yazı yazılırken, Game Pass PC ve diğer abonelik ücretleri şu şekilde;

Game Pass Abonelik Sorunu (Ücret Ödeme)

Game Pass’in herhangi bir paketini seçerek abone olmak isteyenler, muhtemelen ücretin alınması kısmında sorun yaşayacaklar. Microsoft, parayı tanımladığınız karttan çekemeyebiliyor. Bunun sonucunda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşmanız muhtemel görünüyor.

Doğrudan çözüme git Game Pass abonelik ücreti ödeme sorunu nasıl çözülür?

Game Pass abonelik ödemesi sırasında yukarıdaki gibi ya da “Bu ödeme yöntemi artık geçerli değil. Farklı bir ödeme yöntemi seçin veya ödeme sağlayıcınız ile iletişime geçin.” şeklinde bir mesaj alabilirsiniz. Bunun anlamı Game Pass ödemenizin kartınızdan çekilemediğidir. Yani Microsoft sizden parayı tahsil edememektedir. Ödeme yoksa abonelikte olmayacağından oyunlara erişmeniz mümkün değildir. Bu sorunu çözmenize yardım edeceğiz.

Game Pass abonelik ücreti ödeme sorunu nasıl çözülür?

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Aksiyon

Hi-Fi Rush Sistem Gereksinimleri

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed: Valhalla’da Son Seviye Kaç?