Green HellRehber

Green Hell’de Ateş Nasıl Yakılır?

Green Hell’de ateş yakmak, merak ettiğiniz bir konu olabilir çünkü hayatta kalma oyunlarında öğrenilmesi gereken ilk konulardan birisi ateş yakmaktır. Ateş, yemek pişirmek, ısınmak ve bir çok oyunda kar suyunu elde etmek için kullanılabilir. Green Hell rehber serimizin bu bölümünde ateş yakmak konusuna bir bakacağız.

Green Hell Ateş Yakmak

Green Hell ateş yakmak, Green Hell’in oynanış mekaniğinin önemli bir parçasıdır. Oyunu sizin için çok daha kolay hale getirebilir ama aynı zamanda başınızı belaya sokabilir. Kılavuzun bu sayfası, ateşle ilgili blueprintlere bir bakmanızı sağlayacak.

Ateş öncelikle yemek hazırlamanız için gereklidir. Onun yardımıyla eti kızartabilir ve parazitlerden kurtulmak için suyu kaynatabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı zamanda bir tehlike kaynağıdır – bir kamp ateşinden çıkan duman yerel halkı uyarabilir. Bu da size saldırmalarına neden olabilir. Ateşin önemini kavradığımıza göre şimdi Green Hell’de nasıl ateş yakacağımıza bir bakalım.

Green Hell’de yakabileceğiniz ateşler

Small Fire

4 x small stick, 8 x stick ile yakılabilen bu ateş, yemek pişirmenize ve su kaynatmanıza olanak tanır. Bu sayede hastalık kapmadan yemek yiyebilir ve su içebilirsiniz. Bu ateşi, oyunun başında elde etmek mümkündür.

Campfire

8 x small stick, 12 x stick, 4 x large stone, 8 x stone kullanılarak oluşturulabilen bu ateş, yine temek pişirebileceğiniz ve su kaynatabileceğiniz bir özelliktedir. Blueprint kordinatları Anaconda island (35W 26S) şeklindedir. Burada bulana kadar kullanamazsınız.

Stone ring

4 x large stone, and 8 x stone kullanarak bu ateşi yakabilirsiniz. Bu ateşin artı bir özelliği daha fazla et kızartmanızı ve yemek pişirmenizi sağlar. Bu sayede daha kısa sürede daha fazla yiyecek üretebilirsiniz. Bu ateşi yakmak için Bamboo hut (52W 17S) koordinatlarında blueprint bulmanız gerekiyor.

Mud Charcoal Furnace

4 x mud brick ile oluşturabileceğiniz bu ateş yapısının özelliği içinden kömür toplayabilmenizdir. Kömürün Green Hell’de ayrı bir yeri vardır. Bu açıdan zamanı geldiği zaman bu yapıyı inşa etmeniz gerekiyor. Blueprint’i keşfetmek için çamuru (Mud) keşfetmeniz yeterli.

Green Hell’de ateş yakmakla ilgili bütün bilgileri verdik. Ateşlerde neler yapabileceğinizi de ekledik. Diğer Green Hell rehberleri için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Gyrocopter Nasıl Yapılır, Parçaları Nereden Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Cyberpunk 2077 Başlangıç Rehberi