KonsolRehber

Kablosuz Kulaklığı PS5 ve Xbox Series’e Bağlama

Sony’nin konsolları, Bluetooth ses cihazlarını doğrudan bağlamanıza izin vermez. En sevdikleri kulaklık çiftini markalı yeni konsollarıyla kullanmak isteyen çok sayıda insan göz önüne alındığında bu sinir bozucu, ancak neyse ki bir çözüm var.

Bluetooth kulaklıkları veya AirPod’ları PS5’e bağlama

Öncelikle, AirPods Max veya kişisel tercihinize göre Creative SXFI Air gibi bir çift Bluetooth kulaklığa ihtiyacınız olacak. Herhangi biri işe yarar. İkinci olarak, USB-C veya daha yaygın olan USB-A gibi bir Bluetooth adaptörüne ihtiyacınız olacak. PS5’te yalnızca bir USB-C bağlantı noktası vardır, bu nedenle bunu harici bir SSD veya sabit sürücü gibi bir şey için kullanıyorsanız, bir USB-A adaptörü takmak isteyeceksiniz. Yani USB-C yeriniz doluysa USB-A girişli bir tae almanız şart. Ya da şöyle bir çözüm de var; Neyse ki, Creative BT-W3 Bluetooth dongle gibi bazı USB-C adaptörleri USB-A dönüştürücülerle birlikte gelir.

Bu öğelerin her ikisini de sıraladıktan sonra, Bluetooth kulaklığınızı PS5’inize bağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz adaptörü PS5’inizin bağlantı noktalarından birine takın ve ardından kulaklık ve adaptörünüzdeki senkronizasyon düğmelerini basılı tutun. Doğru yapmak biraz zaman alabilir, ancak bir kez bağlandığınızda bir daha bir birlerine bağlamanız gerekmiyor. PS5, Bluetooth kulaklıkları USB sesi olarak tanıyacak ve 3D ses de dahil olmak üzere tüm ses seçeneklerine erişebileceksiniz.

Xbox’ta Bluetooth kulaklık kullanmaya ne dersiniz?

Ne yazık ki, Xbox Series X | S veya Xbox One ile Bluetooth kulaklık kullanmanın bir yolunu arıyorsanız, farklı seçenekler aramanız gerekecek. Microsoft’un konsolları tüm USB ses aygıtlarını desteklemez, bu da bu bağdaştırıcılardan hiçbirini konsolla kullanamayacağınız anlamına gelir. 3,5 mm adaptörler, bunları Xbox denetleyicinize takarsanız çalışabilir, ancak kullanışsızdırlar ve çoğu Bluetooth kulaklığı 3,5 mm kabloyla kullanabildiğinizde, bunu yapmanız daha iyi olur.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Sony, Microsoft'un Call of Duty'i PlayStation'dan Kaldırmamasını Umuyor

God of War

God of War'a başlarken size yardımcı olacak 6 ipucu

Apex LegendsPlaystation

Apex Legends'ın PlayStation 5 sürümü yakında gelebilir

Age of Empires 4Rehber

Age of Empires 4: Sacred Site (Kutsal Yer) Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Oyundan Haberler #3 – 7 Aralık / 11 Aralık 2020 – Oyun Haberleri