Açık DünyaListeTPS

En İyi 10 Açık Dünya TPS Oyunu

Açık dünya oyunları oldukça seviliyor, ancak üçüncü şahıs nişancı özelliğine sahip en iyi oyunlar hangileridir? Bunları sizin için derledik.

Açık dünya alt türü, oyun endüstrisinde en yaygın olanlardan biri haline geldi. Konsol donanımı ve oyun motorlarındaki iyileştirmeler, geliştiricilerin keşfedilecek ganimetlerle, tamamlanması gereken yan görevlerle ve NPC’lerin etkileşime girmesi için ağzına kadar dolu muazzam haritalar oluşturmasına olanak tanıdı. Beğeni ve ticari başarı, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çok sayıda şirketin açık dünyaları oyunları yapmasına neden oldu, çoğu zaman da başarısız oldular. Neyse ki, son birkaç yılda piyasaya sürülen ve çoğu üçüncü şahıs nişancı hayranlarına hitap edecek yeteri kadar fantastik açık dünya oyunu çıktı.

Rockstar’ın Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serilerinin bir sıralamasına dönüşmemesini sağlamak için, bu makalenin tür başına yalnızca bir oyun içereceğini belirtmekte fayda var.

Bu listede bulabileceğiniz oyunlar şu şekildedir;

10 – Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda’nın lansmanının felaketten başka bir şey olmadığını söylemek çok samimiyetsiz olmaz. Oyun, piyasaya sürüldükten sonra hatalar ve yanlışlarla doluydu ve bu, serinin birçok sıkı hayranını acı bir şekilde hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Oyunun anlatısı da eleştirildi, çünkü birçok oyuncu karakterlerin hiçbiriyle bağlantı hissetmediklerinden şikayet etti.

Hatalar affedilemez olsa da, omuzlarındaki gerçekçi olmayan beklentiler nedeniyle oyunun çoğunun haksız bir şekilde eleştirildiğini söylemek doğru olur. Mass Effect: Andromeda kesinlikle ikonik Mass Effect 2’nin zirvelerine ulaşmıyor, ancak yine de serideki en iyi dövüşe sahip olduğu ve serinin ilk kez bir açık dünyaya sahip olduğu için bu listede bir yer kazanıyor.

 

Watch Dogs 2

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Halo Infinite

Halo Infinite'in oyun içi mağazasında fiyatlar düşecek

Apex LegendsPlaystation

Apex Legends'ın PlayStation 5 sürümü yakında gelebilir

Nişancı Oyunu

Serious Sam: Siberian Mayhem Yeni Fragman ve Çıkış Tarihi

AksiyonSavaş Oyunları

FromSoftware'in Armored Core 6 Çıkışı Yaklaşmış Olabilir, Ekran Görüntüleri ve Bilgi Sızıntısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valorant Hızlı Tecrübe Kazanma