Battle RoyaleHayatta KalmaRehber

Pubg Mobile 2 Parmak – 3 Parmak – 4 Parmak Ayarları

Pubg Mobile’dan zevk almak istiyorsanız telefonu nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Telefon ile parmaklarınız oldukça uyumlu olamlı. Bu rehberimizde Pubg Mobile parmak ayarlarından bahsedeceğiz. Oyun ayarlarında yapacağımız değişikliklerle Pubg Mobile ara yüzünü parmaklarımıza en uygun şekilde düzenleyeceğiz. Arayüzde hiç kullanmadığınız butonlar, sık kullandığınız butonlar, gereksiz büyük ya da kullanılamayacak kadar küçük olan butonlar olabilir. Gelin şimdi Pubg Mobile’ı kaç parmak oynamak isterseniz ona göre bir ayar yapalım.

Pubg Mobile Arayüz ve Kontrol Ayarları

İlk önce arayüzde değişiklik yapmak için ayarlar kısmına gidelim. Bunun için aşağıdaki yolu takip edin;

  1. Pubg Mobile’a giriş yapın.
  2. Sağ alt köşeden çark simgesiyle ayarlara gidin.
  3. Açılan sayfada “Kontroller” kısmını bulup girin.

Bu kısımdan bütün ayarları yapacağız. Parmak ayarlarını yapacağımız için standart bir kontrol seçin. Daha sonra bunu düzenlemek için “Özelleştir” kısmından girin. Bu kısımda sanal kontrollerin yerlerini düzenleyeceğiz ve size en uygun Pubg Mobile kontrollerini oluşturmaya çalışacağız.

 Pubg Mobile 2 Parmak Ayarları

Oyunun standart ayarı bu şekildedir. Aslında en ergonomik, eliniz ve parmaklarınız için uygun ayar budur. Ama maalesef rakibiniz bu şekilde düşünmüyor. Rakipleriniz daha hızlı kontrol sağlamak için 3 ya da 4 parmak oynuyor. Ama Pubg Mobile’da 3 parmak ya da 4 parmak oynamak çok basit olmadığından rehberimizin bu kısmında 2 parmak Pubg Mobile yarlarına bir bakalım.

Ekranın sol kısmı sadece hareket etmek için kullanılır. Aslında sol parmak düşündüğünüzde çok boş kalabiliyor ama görevi de çok büyüktür çünkü Pubg oynarken sürekli hareket halinde olmanız gerekir. Bu açıdan ona çok fazla görev vermeyin. Ekranın sağ kısmında ise nişan alma, ateş etme, lootlama ve diğer hareketler bulunur.

Burada Pubg Mobile oynanışını daha etkili hale getirmek için küçük bir ipucu. Sol orta kısma, sol baş parmağınızla tıklamak için yine ateş etme butonu koymanızı tavsiye ederiz. Bunun sebebi zaten koşarken ateş etmek, rakibinizi burma ihtimalinizi düşürecektir. Bununla birlikte Sniper kullananlar için yürüme butonu zaten işlevsizdir. Bu açıdan sağ baş parmağınızla yönünüzü çevirirken sol baş parmağınızla basit bir şekilde ateş edebilirsiniz. Yine ateş etme butonu sağ alt kısımda da bulunmalı.

2 parmak Pubg Mobile, bu kadar basittir.

Pubg Mobile 3 Parmak Ayarları

Pubg Mobile’da 3 parmak oynamak isteyenler için düzen şu şekildedir;

  1. Nişan alma sağ alt köşe baş parmak için uygun bir yere çekilir.
  2. Hareket ve yön için sol alt köşe, sanal navigasyonun her zaman bulunduruğu yer sol baş parmağa uygun şekilde ayarlanır.
  3. Ateş etme sol üst köşeye çekilir ve sol işaret parmağınızı burada kullanabilirsiniz.

Bu çok işlevsel olmadığı için sadece 4 parmak oynamayı sevmeyenler ya da beceremeyenlerin kullandığı bir yöntemdir. Tercih edilmese de daha iyi kontrol için bazıları 3 parmak Pubg Mobile oynamayı tercih ediyor.

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarları

En etkili Pubg Mobile telefon kontrol yöntemi budur. Başarılı bir yöntemdir. Aktif şekilde oynayabilirsiniz ama oynaması da baya zordur çünkü parmaklarınızı oldukça zorlayacaksınız.

  1. Üst kısma nişan alma ve ateş etme butonları yerleştirilir. Bunlar işaret parmaklarıyla kontrol edilir. Şöyle ki hangisini sağa ya da sola koyacağınıza siz karar verebilirsiniz.
  2. Sol alt kısımda hareket etme butonu yerleştirilir. Sol baş parmakla kontrol edilir.
  3. Sağ alt tarafa dönme hareketi konulur. Yönünüzü sağa sola dönmek için sağ baş parmakla bu kontrol sağlanır.
  4. Yine daha az kullanacağınız için gaz pedalı, loot butonu ve kapı bunlarıyla oyunda çok sık karşınıza çıkmayan butonlar sağ tarafa çekilir. Bunlar için sağ baş parmak daha uygundur.

 

Profesyonel Pubg Mobile oyuncularının kullandıkları kontroller bu şekilde. Siz de size en uygununu bulabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
En İyi 10 Açık Dünya TPS Oyunu