RehberValheim

Lox Nasıl Evcilleştirilir? Valheim Rehberi

Valheim’da hayvanları toplayıp evcilleştirmeyi umanlar, güçlü Lox’u evcilleştirmek için nasıl bir yol izleyeceklerini bu rehberimizden öğrenebilirler..

Valheim’da karşınıza çıkacak çok sayıda Viking temalı saçmalık var. Geliştirici Iron Gate, efsanevi canavarları işlemek ve öldürmekle dolu bir açık dünya hayatta kalma oyunu yarattı. Bununla birlikte, daha pasif oyuncular için, vahşi hayvanları evcilleştirmek de Valheim’da bir seçenek.

5 milyon Steam satışından oluşan bir kilometre taşını kıran oyunla, oyunun tadını çıkaran çok sayıda hayran var. Oynayanlardan bazıları çeşitli canavarları toplamak ve onları yerleşim yerlerine eklemek isteyecek. Bunlardan biri, bir bufalo veya gergedana benzeyen büyük ve kabarık hayvanlar olan Lox’tur. Bu yaratıkları evcilleştirmenin gerçek bir faydası olmasa da, şüphesiz bir oyuncunun kasabasına yetenek katacaklar.

Lox’u Nasıl Evcilleştirirsiniz?

Başlangıç ​​olarak, hevesli evcilleştiriciler Lox’u bulmak için Valheim’ın devasa haritasının Plains biyomuna gitmelidir. Unutmayın, bu hayvanlar kolayca korkutabilir ve bu da bazı sorunlara neden olabilir. Korkunç bir Lox, bir Viking’e saldıracak ve potansiyel olarak ölümle sonuçlanacak, ideal olmayan bir senaryo. Neyse ki, oyuncular gizlice hareket ettikleri sürece, bir Lox’e gizlice yaklaşmak gerçekten zor değil. Arkadaşlarınızla oyunun tadını çıkarıyorsanız, canavara yaklaşırken herkesin sessizce hareket ettiğinden emin olun.

Oyundaki diğer birçok hayvan gibi, birini evcilleştirmek için bir ağıl gerekir. Bunlar, bir yaratığı tek bir yerde tutmak için kullanılır, böylece oyuncu zamanla onu evcilleştirebilir. Sorun şu ki, Lox, domuzlar gibi ortalama hayvanlardan çok daha güçlü. Oyunda tahta kalemlerin işlenmesi daha kolay olsa da, bu malzeme bir Lox’a karşı etkili olmayacaktır. Aslında, devasa yaratık, tahta bir kalemi anında parçalayarak zaman ve kaynak israfına yol açabilir. Bu nedenle, Vikinglerin bu malzemeden daha güçlü bir ağıl yapabilmesi için bol miktarda taş toplamaya odaklanın.

Lox’un artık güvenli bir şekilde ağılın içinde olduğunu varsayarsak, oyuncular onu evcilleştirmek için çalışmaya başlayabilirler. Kısa bir not, eğer hayvan hala agresifse, bir sonraki adıma geçmeden önce sakinleşene kadar beklediğinizden emin olun. Vikinglerin canavarı yatıştırmak için bitki örtüsüne ihtiyacı olacak, bu yüzden ya biraz toplayın ya da arkadaşlarınıza katılın ve bir müttefik edin. Aç Lox için en iyi ikramlar olduğu için arpa, keten ve bulut üzümü arayın. Ona yiyecek vermeye devam edin ve sonunda oyuncuyu sevmeye başlayacaktır. Yaratığı tamamen evcilleştirmek ve statüsünü korumak için ona yiyecek vermeye devam etmek gerekiyor.

Oyunda evcilleştirilebilir hayvanların çoğu için bir üreme sistemi de var. Ancak bu Lox için oyuna henüz eklenmedi. Valheim’ın yol haritası çok spesifik olmadığından, bu özelliğin daha sonra gelme şansı her zaman vardır. Şu an itibariyle, bir ağılda bir Lox almak ve onu beslemek, tüm oyuncuların yapabileceği bir şey.

Valheim PC’de oynanabilir.

Valheim İndir

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim’de Bitki Yetiştirme Rehberi