İncelemeTWD Survivors

The Walking Dead Survivors İnceleme

The Walking Dead Survivors şu an erken erişimde olan bir oyun. Hem Android hem de iOS üzerinden oyun oynanabilir durumda. Tam sürüme ne zaman geçilecek bilinmese de oyunda içerik olarak çok fazla eksik olmadığından geçişi bile anlamayacağınızı düşünüyoruz. Bu inceleme yazımızda The Walking Dead Survivors’a bir çok kategoride değerlendirmede bulunacağız ve oyunu en iyi şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız. Konuyu fazla uzatmamak için genel başlıklar altında oyunu değerlendirmek en doğrusu olacaktır. Her zaman yaptığımız gibi ekstra bir durum olmadığı zamanlar bunu beş başlık altında yapıyoruz. Diğer incelemelerimize de göz atmayı unutmayın. Ayrıca bu incelemeye siz de katkı sağlayabilirsiniz.

The Walking Dead Survivors’ı aşağıdaki kategorilerde değerlendirmeye çalışacağız.

 1. Oyunun Konusu / Hikaye ve Oyunun Türü
 2. Oyun Mekanikleri
 3. Sanatsal Açıdan Değerlendirme / Müzik ve Çizimler
 4. Oyunun Ücreti / Oyun İçi Satılan Ürünler
 5. Türkçe Dil Desteği

Oyuna her açıdan bakmak ve sonunda genel bir değerlendirme yapmak için bu başlıklar altında oyunlara puan veriyoruz. Başlıklar oyundan oyuna değişiklik gösterebilse de sitemizi kısaca gezdiğiniz zaman diğer oyun değerlendirmelerinde işe yaradığını görmeniz mümkün. Bununla birlikte daha fazla detay vermek adına yine hemen hemen bu başlıklar altında oyun videosunu da sizlerle paylaşacağız. Şimdi geçelim incelememize…

Oyunun Konusu ve Hikaye / Tür

The Walking Dead Survivors hangi türde bir oyun? Bunu açıklayarak başlayalım. Bütün oyun mağazasının en çok kazanan türlerinden “Gerçek Zamanlı Strateji” türünde bir mobil oyun. Bir çok popüler örneği olsa da erken erişimde olmasına rağmen The Walking Dead Survivors bu rakiplerinin arasında kısa zaman içinde yerini aldı.

Konusu

Baktığınız zaman konuyu bilmeyen yoktur. The Walking Dead Survivors temelde Skybound Comic serisinden ortaya çıktı. Özellikle çizgi roman hayranlarının dikkatini nasıl çekeceğinden incelemenin ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğiz. Klasik televizyon dizisi The Walking Dead serisini konu alıyor ve mobil oyun olarak uyarlanıyor.

Gerçek zamanlı strateji türünün özelliklerini harmanlayarak asker basmanıza ve en önemlisi, dizide de yer aldığı gibi çevreden “hayatta kalan” toplamanıza imkan sunuyor. Bu sayede kahraman koleksiyonunuzu oluşturabiliyorsunuz. Konuya binaen, kahramanlar sadece koleksiyon için değiller ve hepsinin ayrı özellikleri var ki buna da “oyun mekanikleri” kısmında detaylı şekilde değineceğiz.

Zombilerle çevrili köyünüz, tıpkı dizinin son sezonlarında yer alan sığınaklara benzetilmesi de ayrıca hikayeye ekstra bir destek sağlıyor.

Zaten hikayeyi bildiğinize eminim. Zombilere karşı aşırı bir tiksinti duymuyorsanız The Walking Dead dizisini zaten izlemişsinizdir. İzlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. Oldukça etkileyici hikayeyi tam olarak olmasa da hayatta kalma çabasının verdiği hazzı The Walking Dead Survivors mobil oyununda da bulabileceksiniz.

twd survivorsta hızlı güç kasma

Zaten başarılı olan bir hikaye ve konu olduğu için takdir edersiniz ki bu kısımda The Walking Dead Survivors oyunundan puan kıramayacağız. Bu yüzden Hikaye ve Konu bizden tam puan alıyor. Bununla birlikte geliştirici The Walking Dead hikayesini mobil platformun en çok kazanan oyun türünde değerlendirmiş ve bu ticari atılım için de tam puanı hakeden bir oyun. Bu oyuncu kesimi için çok olumlu bir durum olmasa da “gerçek zamanlı strateji” türü mobil oyunda en mantıklı adımlardan birisi… Bu konuya ayrıca “oyunun ücreti” kısmında detaylı şekilde değineceğiz.

 

Oyun Mekanikleri

8.4

The Walking Dead: Survivors Değerlendirme

The Walking Dead: Survivors, mobil platformların en çok kazanan türü strateji oyunları kategorisinde yer alan erken erişimde bir oyun. Yayıncısı Elex'in daha önceki oyun ve oyunlarında aldığı eleştiri "p2w" bu oyun için geçerli mi? İşte The Walking Dead: Survivors için detaylı incelememiz... AppStore:https://apps.apple.com/in/app/the-walking-dead-survivors/id1514546586

Türü ve Hikayesi

9.5

Oyun Mekanikleri

9.8

Sanatsal İçerikler

9.8

Oyunun Ücreti

3.0

Türkçe Dil Desteği

9.8

Pros

 • Oyunun türü "Strateji" güzel seçim
 • Bildiğimiz TWD hikayesi
 • Akıcı
 • Çizimler harika
 • Türkçe dil desteği var

Cons

 • VIP çok pahalı
 • VIP çok fazla avantaj veriyor
 • Genel olarak Türkiye için pahalı
Google Play
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

TWD Survivors

The Walking Dead: Survivors'ın yeni güncellemesi oyunun kurallarını değiştirecek evcil hayvanları getiriyor

RehberTWD Survivors

TWD Survivors - Daha Hızlı ve Daha Çok Kaynak Topla #2

RehberTWD Survivors

TWD: Survivors'da En Etkili Kaynak Toplama İpuçları #1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim Hile ve Konsol Sorunları