RehberTWD Survivors

Hızlı Güç Artırmak İçin İpuçları – The Walking Dead: Survivors

Erken erişimde oldukça ilgi gören mobil strateji oyunu The Walking Dead: Survivors, bu rehberimize konu oluyor ve bu rehberimizde The Walking Dead: Survivors ile ilgili en önemli konulardan birine değiniyoruz. Gücünüzü en hızlı şekilde nasıl artırırsınız? Bunun için sizlerle ayrıca detaylı bir videoda paylaşıyoruz. The Walking Dead: Survivors power rehberimizin bu kısmında “Power” denilen mekaniğin ne olduğuna bir bakalım.

Mobil Strateji Oyunlarında Power Nedir?

Bu tür oyunlarda ve The Walking Dead: Survivors’da oyunda ilerlemenizin sonucu olarak size anlık puanlar veriliyor. Örneğin bir bina inşaatını bitirdiğiniz zaman anında bu size artı puan olarak dönüyor. Ya da bir binayı bir sonraki seviyeye yükseltirseniz aynı şekilde sonuçlanıyor. Araştırma, asker eğitme, kahraman geliştirme ve bunun gibi mekanikler oyunda sizlere puan kazandırıyor. Bu kazandığınız puanlar bir yerde toplanarak size toplam puan gösteriliyor. Buna “Power” veya “Güç” deniliyor. Bir rakibiniz sizin “Power” puanınıza bakarak ne kadar güçlü bir hesabınız olduğunu tahmin edebilir. Peki oyunun en önemli unsuru olan “Power”ı nasıl hızlı bir şekilde yükseltebiliriz?

1 – Bina Bas

The Walking Dead: Survivors’ın en önemli mekaniklerinden birisi binalar ve oyunda çok fazla bina var. Hepsi farklı seviyelerde sizlere güç veriyor. Daha güçlü olmak için binaları sürekli yükseltin. İlk amaç ana binanızı yükseltmektir. Bunun için sizlere her seviyede bazı gereksinimler sunacaktır. Onları yerine getirin ve ana binanızı yani “Town Hall” binasını yükseltin. Ayrıca ana binayı yükseltmek başka özelliklerin de açılmasına vesile olacaktır.

 

2 – Asker Bas

Oyunun en önemli mekaniklerinden birisi askerlerdir. Oyunda şimdilik 3 çeşit asker var gibi görünüyor. Birisi yakın dövüş, diğeri uzak savaş son olarak ta atlı birlikler oyunda bulunuyor. Bunlar kendi binaları içinde eğitiliyor ya da seviye yükseltiliyor. Bu binaların sürekli en üst seviye asker eğitiminde çalışmalarını sağlayın. Askerlerden oldukça fazla güç gelecektir.

twd survivors detaylı inceleme

3 – Library Önemli

The Walking Dead: Survivors’ın erken seviyelerinde “Library” yani kütüphane denilen bir bina açılmaktadır. Bu binanın seviyesini hızlı bir şekilde 5’e çıkarmanız tavsiye edilir. Daha sonra içinden araştırma yapmanız gerekiyor. Bu araştırmaları bitirmek sizlere büyük ölçüde güç sağladığı gibi, dolaylı yoldan da gücünüzü daha hızlı artırmak için hesabınızı geliştirmenize olanak tanıyacaktır. Örneğin araştırma kısmının birinde taşınabilecek ganimetin artırılması söz konusudur. Bu hesabınıza daha fazla ganimet getirmek için gerekli, araştırılması gereken bir özelliktir.

4 – Square Binasını Geliştir

Aslında bu bina için “Birlik Merkezi” “Toplanma Yeri” “Savaşa Hazırlık” gibi isimler verilebilir. Bu binanın geliştirilmesi, daha fazla askerle savaşa girebileceğiniz anlamına geliyor. Bu da daha güçlü rakiplere saldırabilirsiniz demektir. Bu sayede daha hızlı gelişmek için daha fazla ganimetin kapıları açılmış olur.

twd survivors en etkili kaynak toplama ipuçları

5 – Kahramanları Geliştir

Oyunda, The Walking Dead dizisinden bildiğimiz kahramanlar bulunuyor. Bunlar radyo istasyonundan çağrılabiliyor ve hepsinin farklı özellikleri olabiliyor. Oyunda da bir işe kahraman atama mekaniği bulunuyor. Örneğin askerlerinizin başına onların gücünü artıracak bir lider atayabiliyorsunuz ya da inşaat işlerinin başına, inşa süresini kısaltabilen bir kahraman atayabiliyorsunuz. Bu kahramanları ve kahraman parçalarını toplayın ve kahramanlarınızı geliştirin. Bu size doğrudan güç vereceği gibi ayrıca oyununuzu da geliştirecek ve daha hızlı seviye almanızı sağlayacaktır. Bunun yanında kahramanlar kıyafet giyebiliyor. Daha yüksek seviye kıyafetle daha gelişmiş olan kahramanlar ayrıca “Power” mekaniğinin de artmasını sağlıyor.

twd survivors detaylı inceleme

6 – Elite geliştir

The Walking Dead: Survivors’da “Elite” denilen, diğer oyunlardan “VIP” olarak bildiğimiz bir mekanik bulunuyor. Bu mekanik size her seviyede farklı bonuslar veriyor. Bu bonuslar gücünüzü çok daha hızlı artırmanıza olanak tanıyacaktır. Maalesef Elite parayla geliştirilebiliyor. Herhangi bir para ödemek istemiyorsanız kaplumbağa hızında elit geliştirmeniz mümkündür. Bir iki gün içinde Elite 1 seviyesine ulaşabilirsiniz ama Elite 2’ye ulaşmak içinde 1 hafta gibi bir süreyi göze almanız gerekiyor. Elite 3’ün ne kadar süreceğini siz düşünebilirsiniz. Ama şunu eklemek gerekiyor ki oyunda Elite seviyenizi yükseltmeden hep eksik kalacaksınız.

The Walking Dead: Survivors ile iglili Power artırmak konusunda verdiğimiz ipuçları şimdilik bu kadar. İleride gücünüzü artırabileceğiniz daha fazla özellik eklendiği zaman sizlerle onu da paylaşacağız. Şimdilik hoşçakalın.

twd survivors detaylı inceleme

TWD: Survivors Rehberleri
TWD: Survivors Rehberleri

Bütün The Walking Dead Survivors Rehberleri listemiz... Bazı rehberler yapım aşamasında olabilir.

 

  1. TWD Survivors - Daha Hızlı ve Daha Çok Kaynak Topla #2
  2. TWD: Survivors'da En Etkili Kaynak Toplama İpuçları #1
  3. Hızlı Güç Artırmak İçin İpuçları - The Walking Dead: Survivors
  4. The Walking Dead Survivors İnceleme
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Green HellRehber

Green Hell'de Kraliçe Arı Nasıl Bulunur?

Hayatta KalmaValheim

Valheim'in Sonraki Güncellemesiyle Gelecek Yeni Bölgeyi Gördünüz Mü?

RehberValheim

Valheim'de Staff of Embers Nasıl Yapılır?

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Walking Dead Survivors İnceleme