RehberResident Evil Village

Resident Evil Village’da Çanta Kapasitesini Artırma

Resident Evil Village rehber serimizin bu kısmında, Ethan’ın envanterini kalıcı olarak nasıl genişleteceğinizi öğreneceksiniz. Bu, ana karakterin tüm envanterini doldurabilecek birçok öğeyi aynı anda taşımak istiyorsanız önemlidir. Ana karakterin envanteri başlangıçta 45 yuvaya sahiptir. Silah, cephane, ilaç veya kilitli silah tutabilirler. Anahtar Öğeler, Dosyalar ve Hazineler ana envanter penceresine gitmez. Bu eşyalar envanterinizde yer kaplamaz. Envanterinizi yani çantanızı genişletmek, sürekli eşya satmaktan ya da sıkıştığınızda belki eşyaları atmaktan sizi geri koyacaktır. Bu oyunda daha hızlı ilerlemek için önemlidir. Ayrıca oyunu daha sağlıklı bitirmek için bir çok silah bulundurmanız gerekebilir. Envanterinizin dolu olması sizi çaresiz bırakabilir. Bu açıdan bu rehber oldukça işinize yarayacak. Bu rehberimizde iki farklı valiz almaktan bahsedeceğiz. Bu valizleri kimden ve ne zaman alabilirsiniz konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bu özelliklere rağmen, envanteriniz çok hızlı bir şekilde dolabilir ve daha fazla oyun oynamayı zorlaştırabilir. Bunun nedeni ise:

  1. Büyük eşyalar (özellikle silahlar) birkaç envanter yuvasını kaplar. aşağıdaki resimde görülen av tüfeği, 10 yuvaya kadar yer kaplar. Daha büyük mühimmat yığınları ayrı yuvalara bölünmüştür.
  2. Çok küçük bir envanter sorunu, köyden kaleye giderken ilk karşılaştığınız tüccar Duke tarafından çözülebilir. Ayrıca oyunda daha sonra görünür.

Duke ucuz olmayan Ekstra Bagaj valizleri satıyor. Tüccarla ilk tanışmanızın ardından ilk valizinizi satın alabilirsiniz. 10000 krediye (Lei) mal oluyor. Başlangıçta, başka şeylere kredi harcamaktan kaçının ve edindiğiniz eserleri Duke’a satın. Bu, gerekli miktarı oyunun oldukça erken safhalarında kaydetmenizi sağlayacaktır.

 

İlk çanta, envanteri 77 yuvaya genişletir. Bu, özellikle oyunun ilerleyen dönemlerinde yeni silahlar (ör. Keskin nişancı tüfeği) bulup daha fazla eşya üretebildiğinizde faydalıdır. Dimitrescu Kalesi’ndeki patronu yendikten sonra ikinci valizi satın alabilir ve köye dönerek Altar bölgesine ulaşırsınız. Ne yazık ki, maliyeti 30000 krediye kadar çıkıyor, ancak kale patronunu yenmek için aldığınız eseri hemen Duke’a satabilir ve bunun için 25000 kredi alabilirsiniz. Bu nedenle, Ethan’ın “yalnızca” ek bir beş bin krediye ihtiyacınız olacak.

İkinci çanta, envanteri 104 yuvaya genişleterek Ethan’ın tüm silahları ve çeşitli malzemeleri rahatça taşımasına olanak tanıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Rol Oyunu

Monster Hunter Rise: Sharp Claws Nereden Alınır?

PCRehber

Termal macun nasıl uygulanır?

God of War

God of War'a başlarken size yardımcı olacak 6 ipucu

Age of Empires 4Rehber

Age of Empires 4: Sacred Site (Kutsal Yer) Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Returnal’da Hile Kodlarına Erişme