MinecraftRehber

Su Asansörü Nasıl Yapılır? Minecraft Rehberi

Minecraft’taki su asansörleri, oyuncu yapımı binaların ve kulelerin içinde yukarı ve aşağı hareket etmenin harika bir yoludur ve yapımı oldukça basittir. Oyuncular Minecraft’ta harika mühendislik şaheserleri inşa edebilirler. Sandbox oyun Minecraft’ın uzun malzeme listesi, oyuncuların dev kuleler, devasa rekreasyonlar yaratmasına ve hatta Minecraft’ta Hawai Adaları’nın bir kopyasını oluşturmasına izin veriyor. Ancak bu devasa projelerde hareket edebilmek için oyuncular, devasa yapılarında inip çıkmalarına yardımcı olacak hızlı hareket eden bir asansöre ihtiyaç duyabilir.

Minecraft’ta Su Asansörü Malzemeleri

Bir su asansörü başlatmak için oyuncuların birkaç malzemeye ihtiyacı olacak. Ana bileşenler su olacak, daha sonra oyuncuların suyu tutmak için kullanacakları yapı taşları olacak. Ayrıca Magma bloklarına ve Soul Sand’e ihtiyaçları olacak. Bunlar Minecraft Su Asansörü için temel yapı taşlarıdır.

Su Asansörü Nasıl Yapılır?

Minecraft crafting table ve bu materyallerin yardımıyla oyuncular inşa sürecini başlatabilir. Bir asansörün temel yapısı üç adet 1×1 tuğla veya bu durumda aşağıdaki resimdeki gibi üst üste dizilmiş cam kuleler ile başlar. Merkez 1×1 kareyi boş bırakın. Kuleler, oyuncunun bu asansörle ulaşmak istediği katın zemini kadar yüksek olmalıdır.

Ardından, oyuncuların kulenin altına bir kapı koymaları ve kapandığından emin olmaları gerekir. Burada her türlü kapı kullanılabilir.

Bundan sonra dördüncü tarafı kapının üstündeki kuleye ekleyin.

Oyuncuların bir sonraki bölüm için suyla dolu bir kovaya ihtiyacı olacak. Bir kova yapmak için demir külçelere ihtiyaç vardır, ardından oyuncuların su asansörünün sulu kısmını elde etmek için herhangi bir su kaynağında kullanması yeterlidir. Asansör, oyundaki garip bir su özelliğini kötüye kullanacaktır; uygun şekilde tutulursa su sonsuza kadar akmaya devam eder. Bu, oyuncuların sürekli şelaleler, tamamen sudan yapılmış akan Minecraft portreleri ve en önemlisi asansörler yapmasına olanak tanır. Suyu boş alana dökün; Boşluk doldurulduktan sonra, kulenin dibinde kapı açılsa bile sonsuza kadar dolu kalacaktır.

Artık oyuncular çok uzun bir 1×1 suya sahipler. Daha sonra, asansörün altına bir Magma Bloğu veya bir Soul Sand koymaları gerekecek. Magma Blokları, oyuncuları yukarıdan suya doğru çekecek ve Soul Sand, aşağıya yerleştirildiğinde oyuncuları suyun içinden yukarı itecek. Hem Magma Blokları hem de Soul Sand, oyuncuların Minecraft’ta Nether’e girmesi gereken şeylerdir, ancak her ikisinin de bulunması veya inşa edilmesi oldukça kolaydır. Soul Sand, Nether’in Soul Sand Valley biyomunda olduğu gibi Nether’in her yerinde bulunur, hiçbir zanaat gerektirmez.

Bir Magma bloğu yapmak için, oyuncuların üretim menüsünde dört Magma Kremini, ilk sıranın ilk iki bloğunda iki ve ikinci sıranın ilk iki bloğunda iki kremi birleştirmeleri gerekecek. Magma kremi, Minecraft’taki Nether’in birkaç biyomunda bulunan Magma Cubes tarafından düşürülen bir ganimettir. Kremler ayrıca balçık toplarını alev tozu ile birleştirerek de yapılabilir.

Artık asansörler tamamlandığına göre, oyuncular onları istedikleri sıklıkta yukarı ve aşağı sürebilirler. Bu temel yapı ile oyuncular Minecraft’ta başyapıtlarını tamamlamak için her türlü şaşırtıcı yeni asansörü yapabilirler.

Kaynak GR Teşekkürler.

 

[ctu_ultimate_oxi id=”23″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim’de İnşaat Rehberi