Haber

Avatar: Frontiers of Pandora sadece ışın izleme ile çalışacak

Massive Entertainment’ın Avatar: Frontiers of Pandora oyunu, sıfırdan ışın izleme düşünülerek oluşturulmuştur ve yalnızca ışın izleme etkinken oynanabilir olacak. Avatar: Frontiers of Pandora, yemyeşil ormanları ve akıllara durgunluk veren açık dünyası ile bu yaz görmemiz gereken en güzel oyunlardan biri. Ubisoft’un bu ayın başlarında göstermeye karar verdiği kısa fragmanda, tamamen yeni nesil konsollar ve PC için tasarlanmış ayrıntılı ortamlar, yaratıklar ve karakterler gördük.

Alman oyun yayıncısı GameStar ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Massive Entertainment geliştiricileri, Pandora’yı hayata geçirmek için kullandıkları teknoloji hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı. İlginç bir şekilde, Avatar: Frontiers of Pandora’nın küresel aydınlatma, yansımalar ve gölgeler dahil olmak üzere ışın izlemeden tam olarak yararlanacağını ve ışın izlemesiz grafik ayarlarına sahip olmayacağını açıkladılar. Bu, oyunu istediğiniz gibi oynamak için ışın izleme özellikli grafik kartlarına ihtiyacınız olacağı anlamına gelebilir. Ancak Massive, donanım tabanlı ışın izleme hızlandırmasına sahip olmayan daha eski GPU’lara sahip oyuncuları unutmayacaktır.

Teknik ekipten Nikolay Stefanov’a göre oyun, oldukça hızlı çalışan yazılım tabanlı ışın izlemeyi de kullanacak.

GTX 1070 veya RX 5700 XT gibi GPU’ların Avatar: Frontiers of Pandora’yı ışın izleme ile kabul edilebilir kare hızında zorlaması gerçekçi olmadığı için heyecanlanmadan önce bunu uygulamalı olarak görmemiz gerekecek.

Avatar: Frontiers of Pandora, 2022’de PC, Xbox Series X / S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek.

Kaynak, Reddit.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Haber

Windows 11 Oyunculara Ne Sunacak?

Hack & Slash

Lost Ark Avrupa Ne Zaman Çıkıyor?

Rehber

Steam Random Key Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Cod: MobileRehber

Call of Duty Mobile'da Yapmaktan Kaçınmanız Gereken 3 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark Avrupa Ne Zaman Çıkıyor?