MinecraftRehber

Minecraft’ta Dürbün Nasıl Yapılır?

Spyglass, kişinin uzaktaki nesneleri ve olası tehditleri yakından görmesini sağlayan bir öğedir; hayatta kalmak için harika bir yol. Bu basit rehberimizde dürbünün nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Olaylara güvenli bir mesafeden daha yakından bakmak, prosedürel olarak oluşturulmuş Minecraft dünyasında yeni alanları keşfetmenin çok önemli bir parçasıdır ve 1.17 güncellemesindeki yeni eklemeler sayesinde, oyuncular artık çevrelerini uzaktan araştırmak için daha iyi bir yola sahipler.

Spyglass, kişinin yakınlaştırmasını sağlayan, esasen oyuncunun Görüş Alanı’nı (FOV) azaltan ve ekrandakilerin büyütülmesini artıran bir öğedir. Bu kullanışlı keşif ve ölçme aracı, hiçbirini bulması çok zor olmayan 2 özel kaynaktan oluşturulabilir.

Bir Spyglass Nasıl Yapılır ve Yapmanız Gerekenler

Oyuncunun bir Spyglass yapmak için ihtiyaç duyacağı 2 kaynak, bir Ametist Parçası ve 2 Bakır Külçedir ve neyse ki, her ikisi de doğrudan doğadan veya aynı ve biraz eritmeden sonra elde edilebilir.

Ametist Parçaları Nasıl Bulunur?

Bu kristal parçalar, oyuncu bir Ametist Kümesini kırdığında düşer, ancak bir Kazma ile madencilik yaparken onları kırmak daha fazla Ametist Parçası verdiğini unutmayın.

Kümelerin kendileri yalnızca, yüklenen her yeni Overworld yığınında 53’te 1 şansla ortaya çıkan Ametist Geodes olarak bilinen doğal olarak yumurtlayan yapılarda bulunabilir. Geodes tabaka 70 ve Anakaya arasında bulunabilir. Oluşturulan bu 2 çeşit yapının üzerine yazıldığı için mağaralarda ve maden kuyularında da bulmak mümkündür.

Bakır Külçe Nasıl Yapılır?

Diğer metaller gibi, Bakır Külçeler, söz konusu cevheri üst yuvaya ve bir tür yakıt (Kömür, bir tür Odun vb.) alt yuvaya yerleştirerek bir Fırında belirli cevherin eritilmesinden yapılabilir.

Bakır Cevherinin nerede bulunacağına gelince, bu metalik kaynak, Ametist Geodes’ten farklı bir yükseklikte olsa da Üst Dünya’da da bulunabilir. Bakır Cevheri 0 ve 96. katmanlar arasında ortaya çıkar, 47 ve 48. katmanlarda daha yüksek ortaya çıkma oranları bulunan tatlı bir nokta bulunur. Cevheri toplamak için herhangi bir tür Kazma ile kazmanız yeterlidir. Detaylı bilgi için Minecraft’ta copper nerede bulabilirim? | Minecraft’ta Copper Ingots Nasıl Elde Ederim? | Minecraft’ta bakır ne işe yarıyor?

Spyglass Üretimi Tarifi

Tüm bileşenler toplandığında, oyuncular Ametist Parçasını üst orta yuvaya ve 2 Bakır Külçeyi orta ve alt orta yuvalara yerleştirerek bir Spyglass oluşturmak için bir Crafting Bench kullanabilirler. Elinde yepyeni Spyglass ile oyuncular artık her zamankinden daha verimli bir şekilde keşfetmeye hazırlar.

Spyglass Nasıl Kullanılır?

Spyglass’ın büyütülmesi, oyuncuların nesneleri 15-20 blok daha yakınmış gibi (oyuncunun menüdeki FOV ayarına bağlı olarak) incelemesine olanak tanır, bu da anlaşılır bir şekilde keşif yapmayı çok daha hızlı ve kolay hale getirebilir.

Kaynakların ve üretim yönteminin bir araya getirilmesi ve uygulanması çok zor olmadığı için, Spyglass’ın, sıcak ganimetleri ve potansiyel tehditleri daha uzaklardan tespit edebilmesi için oyunun erken safhalarında inşa edilmesi şiddetle tavsiye edilir; güvenli bir mesafede. Sadece çok uzun süre dürbün altında kalmamaya dikkat edin, çünkü bu çevresel görüşten bir kısmını çalar. Creeper’lara karşı en büyük savunma onların geldiğini bilmektir.

Dürbünlü Uzun Menzilli Silah Yapımı

Hayal gücünüz yerinde mi? O halde aşağıdaki görseli inceleyip sizin için en iyi silahı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Biomutant’ın Saboteur’u İçin En İyi Buildi Açıklıyoruz