BiomutantRehber

Biomutant’ın İlk Bossu Porky Puff Nasıl Yenilir?

Yeni oyun Biomutant’ın kendisi kadar ilginç bossları var. Bosslar diğer oyunlara göre biraz kolay olabilir ama Porky Puff yani Biomutant’ın ilk bossu sizi oldukça zorlayacak. Porky Puff’ı nasıl yeneceğinizi bilmiyorsanız ya da bir türlü yenemediyseniz, bu rehberimiz oldukça faydalı olacak. Görsellerle desteklediğimiz rehberimizde bütün fazları açıklıyoruz. Sırasıyla görselleri incelemeniz yeteli olacaktır. İlk önce açıklanması gereken bir konu var.

Porky Puff, sulak bir bölgede bulunuyor. Bu yüzden savaşırken su aracımızın üzerinde yer alacağız. Bunun anlamı sadece uzun menzilli silahları kullanabilirsiniz. Bu yüzden uzun menzilli saldırılar için hazırlık yapsanız daha iyi olur. Bahsedilmesi gereken en önemli nokta silahınızın menzilini biraz uzatmak isteyebilirsiniz. Menzil ne kadar uzun olursa dalgalardan kaçma ihtimaliniz o kadar çok olur. Ayrıca ikinci fazda daha kolay savaşmak için silahınızın menzilini uzatmak işe yarayacaktır. Elbette bu başlangıç fazından sonra karaya çıktığınız kısımlar da olacak. Gelin şimdi görsellerle bütün Porky Puff savaşından bahsedelim.

Ayağındaki Yaraları Nişan Al

Porky Puff’ın bütün ayaklarında şişkin yaralar bulunuyor. Bunları vurduğunuz zaman patlıyor ve inanılmaz can götürüyor. Asıl amacınız bu. Bunları patlattığınız zaman Porky Puff düşecektir. Bu yaralardan başka hiç bir yere ateş etmenize gerek yok.

Etraftaki Bombaları Kullanabilirsin

Biomutant’ta bütün su yüzeylerinde mayınlar olduğunu görmüşsündür. Porky Puff’ın mekanı da sulak olduğundan bu mayınlardan burada da bulunuyor. Bunlar tutulup motorla çekilebiliyor. Bunları tutup Porky Puff’ın yanına götürebilirsiniz. Patladığı zaman inanılmaz bir hasar verecektir. Elbette bunu yapmak biraz zor; çünkü hem dalgalardan kaçmak hem de bombayı fırlatabilmek zor iş. Yapamazsanız da sıkıntı etmeyin. Gerekli bir saldırı değil.

Kafasındaki Yarayı Mutlaka Patlat

İlk Porky Puff fazının en önemli noktası kafasında çıkan yara. Ayaklarındaki yaraları patlatıp büyük hasar verdiğinizde Porky Puff yere yığılacak ve kafasında bir yara belirecek. Ama acele etmelisiniz. Çünkü uzun süre yerde kalmayacak. Bunun için bütün ayaklarını patlattıktan sonra en azından ön tarafında olmak isteyebilirsiniz. Kafasındaki yarayı patlatınca kalkacaktır.

Kuyruğa Dikkat Et

Yeterli hasarı verdiğiniz zaman Porky Puff bir ara faza girecek. Suya dalıp kuyruğuyla sizi takip edecek. Biomutant’ta bu fazdan Oldukça basit bir şekilde kaçabilirsiniz. Sadece nereden çıktığını ve ne yöne doğru gittiğini takip edin. Eğer size vurursa muhtemelen öldürecektir. Tek atıyor.

Sonsuzluk İşaretine Dikkat

Yine başka bir ara fazda Porky Puff çok sinirleniyor ve canının azalmadığı sonsuz duruma geçiyor. Bunu alttaki fotoğrafta görebilirsiniz. Bu işaret varken ateş etmeyin. Çünkü hasar veremeyeceksiniz. Porky Puff’ı yen görevini almadan önce size görevlerle toplatılan ördekleri suya atmanız gerekiyor. Bu, Porky Puff’ın ilginç bir şekilde dikkatini dağıtıyor. Ördeklerle oynamaya başladığı zaman sonsuzluk işareti kayboluyor. Bunu diğer zamanlarda da kullanmanız gerekebilir.

 En Basiti İkinci Faz

Yeterli hasarı verdiğiniz zaman Porky Puff su olmayan bir bölüme kaçacak. Burada toprağın içine girip hiç kıpırdamayacak. Bu fazda yapmanız gerekenler oldukça basit. Sadece Dodge kullanmalı ve ateş etmelisiniz. Bu fazda ilk önce size toprak sarsıntısı gönderecek. Bunu atlatmanın en basit yolu zıplamaktır. Burada dodge işe yaramıyor. Sadece çift zıplama yapın.

Taşlar Tehlikeli

Bu fazın en önemli hasarını belki de taşlardan alacaksınız. Porky Puff yerden kaya koparıp iki eliyle de size fırlatacak. Bunun için başta bahsettiğim gibi silahınızın menzili uzun olursa daha iyi savaşabilirsiniz. Yakında durmanız gerektiği zaman hem depremden hem de kayalardan kaçmanız zor oluyor.

Bu şekilde hasar almaktan kaçınarak ve silahınızla sadece hasar vererek Porky Puff’ı alt etmeniz mümkün. Sonuç hemen altta. Diğer Porky Puff bossları için bizi takip etmeye devam edin.

[ctu_ultimate_oxi id=”45″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Biomutant’ın Crafting Sistemiyle İlgili Bilmeniz Gerekenler