MinecraftRehber

Minecraft’ta Ejderha Yumurtası (dragon egg) Kuluçkalama

Minecraft’ın son bossunu yenmenin bir ödülü olarak, oyuncular bir Ender Ejderha Yumurtası alırlar ve çoğu, onu yumurtadan nasıl çıkaracağı konusunda bilgi sahibi değildir. Bu Minecraft rehberimizde bir dragon egg (ejder yumurtası) kuluçkalamayı sizlere göstereceğiz.

Minecraft’ta The End’e ulaşma arayışı kesinlikle destansı. Oyuncular elmas bulmak, katı obsidiyen blokları çıkarmak, Nether’deki tehlikeli lav alanlarını geçmek, zorlu Endermen çetelerini avlamak, yeraltında gömülü gizli bir kale bulmak ve sonunda dünyanın derinliklerine gitmek gibi bir sürü zor görevle karşı karşıya. Ardından da Ender Dragon’un kendisiyle yüz yüze gelir. Bu dövüş de zorlu ama onu yenmeyi başaran oyunculara bir ton deneyim ve bir Ejderha Yumurtası veriliyor. En iyi çabalarına rağmen, oyuncular henüz bu yumurtanın nasıl kullanılacağını çözemediler.

Ejderha Yumurtası, yalnızca bir kez elde edilebileceği için tüm Minecraft’taki en nadir öğedir. Ender Ejderhasını öldürüp yumurtayı aldıktan sonra /give komutu gibi hileler kullanmadan başka bir yumurta çıkarmanın yolu yoktur. Minecraft’taki yaratıcı mod menüsünde bile görünmüyor ve bu listede eksik olan tek öğe.

Kısa ve basit olanı, vanilya Minecraft oyuncularının Dragon Egg’i yumurtadan çıkaramamasıdır. Oyunda oyuncunun bunu yapmasına izin verecek hiçbir özellik yok. Bunun yerine, Ender Ejderha Yumurtası, oyuncunun Ender Ejderhasını yenmeyi başardığının kanıtı olan bir tür kupa görevi görür. Oyuncular gerçekten yumurtadan çıkarmak istiyorlarsa, bunu yapmalarına izin veren modlar kurmaları gerekecek, çünkü bu vanilya Minecraft’ta mümkün olmayan bir şey.

Ender Dragon yeniden doğabilir, ancak bu yeni bir tane yumurtayı içermez. Bunun yerine, oyuncular dört Bitiş Kristali yaparak ve bunları Son Portal’a yerleştirerek Ender Dragon’u yeniden canlandırabilirler. İkinci bir Ender Ejderhasını öldürmenin başka bir Ejderha Yumurtası vermesine neden olmayacağını unutmayın, çünkü bu sadece bir defa olur.

Oyuncuların Ender Dragon’larını kuluçka yapılabilir hale getirmek için kullanabilecekleri birçok harika mod var, ancak bunlar yalnızca Minecraft’ın PC sürümüyle çalışacak. Bazıları oyuna bebek Ender Dragon modelleri ekler, diğerleri tamamen yetişkin Ender Dragon’ları kuluçkaya yatırır, ancak oyuncunun onları kontrol etmesine ve hatta sürmesine izin verir. Minecraft’ın Bedrock Edition’da bir gün Dragon Egg’i kuluçkalanabilir hale getirmesi mümkündür, ancak muhtemelen biraz zaman alacaktır. Caves and Cliffs güncellemesinin ikinci bölümü bu yıl içinde yayınlanacak, dolayısıyla bir sonraki büyük yıllık güncelleme en erken olacak. Belki Mojang, Nether’da yaptığı gibi The End’i de elden geçirmeyi seçerse, bu gerçek olabilir.

[ctu_ultimate_oxi id=”23″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Ekipman Rehberi, Hangi Kahramana Hangi Ekipman Tipi Giydirilmeli?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Forge Nasıl Kurulur?