MinecraftRehberSandbox

Minecraft Cobblemon Modu Nasıl Kurulur?

Minecraft’ta Cobblemon Modunu nasıl indirip yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Minecraft için en son Cobblemon Modunu duydunuz mu? Bilmeyenler için bu Mod, klasik Pokemon deneyimini Sandbox oyununa getiriyor. Cobblemon Modu kuruluyken, diğer Pokemon Eğitmenleriyle ticaret yapabilir veya onlarla savaşabilirsiniz. Pokemon Mob’larını yakalamak ve diğer şeyleri yapmak tam anlamıyla mümkün. Kulağa ilgi çekici geliyor değil mi? Cobblemon Modunu Minecraft’ınıza nasıl indirip yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: Temel bilgi birikimini bilmiyorsanız, Modları kullanmak PC’nize zarar verebilir. Bu nedenle, bunları kendi sorumluluğunuzda kurmanızı öneririz.

Minecraft’ta Cobblemon Modu Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Daha fazla ilerlemeden önce, PC’nize CurseForge‘u indirdiğinizden emin olun. Curseforge, tüm kurulum sürecini kolaylaştıran bir Mod Yöneticisidir. Bu nedenle, indirip yüklediğinizden emin olun. Bittiğinde, Minecraft’ta Cobblemon Modunu indirmek için aşağıdaki adımları kullanın:

Cobblemon modu minecraft içinde bir pokemon görülüyor

Gerekli Dosyaları İndirin

Öncelikle, Cobblemon Mod İndirme Sayfasına erişmek için bu bağlantıyı kullanın. Oradan Öne Çıkan Sürümler bölümüne gidin ve Cobblemon Mod’un Fabric sürümünü indirin. Şimdi 3 ek dosya indirmeniz gerekiyor – Fabric Loader, Fabric API ve Fabric için Mimari API. 3 ek dosyanın tümünün bağlantısını Cobblemon Mod indirme sayfasında alacaksınız. Ayrıca, Cobblemon Mod sürümünün ve ek dosyaların aynı olması gerektiğini unutmayın. Yazma sırasında, tüm bu dosyaların sürümü 1.19.2’dir.

cobblemon modu çin gerekli dosya indirme

Fabric Loader Kurun

Ayrıca, indirilenler klasörünüze gidin ve Fabric Installer’a (.exe dosyası) erişin. Yükleme işlemi sırasında size herhangi bir Minecraft sürümünü seçme seçeneği sunulur. Bu noktada dilediğiniz Minecraft sürümünü kullanabilirsiniz.

Minecraft Cobblemon Modunu Kurun ve Oynayın

Bir sonraki adım için CurseForge Mod Loader’ı açmanız ve listeden Minecraft’ı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra My Modpacks sekmesinde sağ üstte Create Custom Profile seçeneğine tıklayın. Profiliniz için bir ad girin ve Minecraft Sürümü olarak 1.19.2’yi seçin (veya indirdiğiniz Cobblemon Mod sürümüne benzer). Tamamlandığında, verileri kaydetmek için Oluştur düğmesine tıklayın.

cobblemon kurulumu pokemon modu

Şimdi oyuna sağ tıklayın ve Klasörü Aç seçeneğini seçin. İçinde bir ‘mods’ klasörü bulunan yeni bir pencere açılacaktır. Mods klasörünün içine Fabric API, Architecture API ve Cobblemon Mod’u kopyalayıp yapıştıracaksınız. Artık Minecraft Launcher’ı başlatacak Oynat düğmesine tıklayabilirsiniz. Minecraft Başlatıcı açıldığında, Cobblemon sürümünü seçin ve oynat düğmesine basın.

cobblemon mod minecraft pokemon modu

İşte bu kadar, Minecraft’ınıza Cobblemon Modunu başarıyla yüklediniz. Ayrıca, bir dünya yarattığınızda, Pokemon dünyasına gireceksiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta VAN 185 Hatası Nasıl Düzeltilir?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked'da Stat Puanlarını Sıfırlama

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked Cerim Crucible Tamamlamak İçin İpuçları

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked - Erken Erişim - Yama 2, Türkçe Güncelleme Notları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Legends Sistem Gereksinimleri