New World

Bir Ayda 500.000 Oyuncu Kaybetti

Hangi oyun Bir Ayda 500.000 Oyuncu Kaybetti? New World artık böyle harika sonuçlar kaydetmiyor. Oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana yarım milyon kadar oyuncu kaybetti.

New World’ün çıkışının ardından ortalık yatıştı ve oyunla ilgili coşku azalıyor. Amazon Games’in MMO’sunun çok hızlı bir şekilde oyuncu kaybettiği ortaya çıktı. Valve platformunda bulunan bireysel oyunların aktif kullanıcı sayısı hakkında bilgi sağlayan Steam Grafikleri sayesinde bu süreci biliyoruz.

İlk çıktığı zaman, New World, oyunu bir noktada 913.000 kadar oyuncunun oynadığı gerçeğinin kanıtladığı gibi, muazzam bir ilgiyle karşılandı. Ne yazık ki, yarısından fazlası artık Amazon’un MMO’sunu kullanmıyor. İstatistiklere göre, üretim yaklaşık 500 bin kullanıcı kaybetti. Bu, son 30 gün içinde lansmanı yapan ortalama oyuncu sayısını “sadece” 371 bin olarak belirler.

Düşüş, Steam Grafikleri tarafından sağlanan çizelgelerde açıkça görülmektedir. Haftadan haftaya Yeni Dünya daha fazla oyuncunun ilgisini kaybediyordu. Buna rağmen, bu haber yazılırken oyun Steam’deki en popüler beşinci oyundu.

Bu durum kesinlikle Amazon’dan MMO’nun yakın bir ölüm içinde olduğu anlamına da gelmiyor. Oyuncu sayısındaki düşüşün er ya da geç olması gerekiyordu – lansman gününden itibaren bu kadar yüksek ilgiyi sürdürmek kesinlikle imkansızdı.

Bazı oyuncuların oyunu bırakması New World’de bitmeyen sorunlardan etkilenmiş olabilir. Ayrıca oyun dünyasındaki bazı kullanıcıları endişelendiren ekonomik kriz sorununu da görmezden gelemeyiz. Amazon Games geliştiricileri, oyunu terk eden oyuncu sayısının daha da artmaması için bu zorlukları acilen çözmeli.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
New World

New World Artık Oyuncuların Ücret Karşılığında Sunucu Değiştirmesine İzin Veriyor

New World

Bu hafta sonu New World'ü ücretsiz oynayın

New World

Gold Dupe Bug Nedeniyle New World'ün Oyuncudan Oyuncuya Takasları Tekrar Devre Dışı Bırakıldı

New World

Oyuncular Artık New World'den Ayrılmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Daha Fazla Azoth Bulmanın Yolları – New World