Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

New World

Bir Ayda 500.000 Oyuncu Kaybetti

Hangi oyun Bir Ayda 500.000 Oyuncu Kaybetti? New World artık böyle harika sonuçlar kaydetmiyor. Oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana yarım milyon kadar oyuncu kaybetti.

New World’ün çıkışının ardından ortalık yatıştı ve oyunla ilgili coşku azalıyor. Amazon Games’in MMO’sunun çok hızlı bir şekilde oyuncu kaybettiği ortaya çıktı. Valve platformunda bulunan bireysel oyunların aktif kullanıcı sayısı hakkında bilgi sağlayan Steam Grafikleri sayesinde bu süreci biliyoruz.

İlk çıktığı zaman, New World, oyunu bir noktada 913.000 kadar oyuncunun oynadığı gerçeğinin kanıtladığı gibi, muazzam bir ilgiyle karşılandı. Ne yazık ki, yarısından fazlası artık Amazon’un MMO’sunu kullanmıyor. İstatistiklere göre, üretim yaklaşık 500 bin kullanıcı kaybetti. Bu, son 30 gün içinde lansmanı yapan ortalama oyuncu sayısını “sadece” 371 bin olarak belirler.

Düşüş, Steam Grafikleri tarafından sağlanan çizelgelerde açıkça görülmektedir. Haftadan haftaya Yeni Dünya daha fazla oyuncunun ilgisini kaybediyordu. Buna rağmen, bu haber yazılırken oyun Steam’deki en popüler beşinci oyundu.

Bu durum kesinlikle Amazon’dan MMO’nun yakın bir ölüm içinde olduğu anlamına da gelmiyor. Oyuncu sayısındaki düşüşün er ya da geç olması gerekiyordu – lansman gününden itibaren bu kadar yüksek ilgiyi sürdürmek kesinlikle imkansızdı.

Bazı oyuncuların oyunu bırakması New World’de bitmeyen sorunlardan etkilenmiş olabilir. Ayrıca oyun dünyasındaki bazı kullanıcıları endişelendiren ekonomik kriz sorununu da görmezden gelemeyiz. Amazon Games geliştiricileri, oyunu terk eden oyuncu sayısının daha da artmaması için bu zorlukları acilen çözmeli.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Epic GamesSteam

Dying Light 2 Coop Nasıl Oynanır?

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Aksiyon

Hi-Fi Rush Sistem Gereksinimleri

RehberSteam

Steam Hata Kodu 2 (Error Code 2) ya da E2 Nasıl Onarılır (Sunucular Çok Meşgul)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Kampınızı nasıl yükseltirsiniz – New World