Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 Çılgınlığı Gerçek Oldu; Oyunun 6 Milyon Oyuncusu Var

Forza Horizon 5 Çılgınlığı; Oyunun 6 Milyon Oyuncusu Var. Forza Horizon 5 şaşırtmayı bırakmıyor. Oyuncu sayısı şimdiden 6 milyonu aştı. Oyun Steam’de de harika gidiyor.

Playground Games’in mutlu olmak için nedenleri var. Forza Horizon 5 şimdiden 6 milyondan fazla kişi tarafından oynandı. Ancak bu, bu oyuncuların her birinin kendi kopyasını satın aldığı anlamına gelmez. Oyun, Game Pass aboneliğinin bir parçası olarak da mevcuttur. Buna rağmen, sonuç çok etkileyici.

Oyunun 9 Kasım’da Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de çıkış yaptığını hatırlayın. Aslında, birçok oyuncu 5 Kasım gibi erken bir tarihte oynamaya başladı, çünkü Premium sürümün sahipleri için erken erişim o zaman başladı. 800.000’den fazla kişi, bu sürümün pahalı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak etkileyici bir sonuç olan bu seçenekten yararlandı ve Game Pass’te kilidini açmak için ekstra ödeme yapmanız gerekiyor.

Tüm bunlar, oyunun çıkışını birçok kişi tarafından beklendiğini gösteriyor. Forza Horizon 5’in ön siparişleri geçen hafta Steam’de en çok satanlar listesine girdi. 10 Kasım’da, piyasaya sürüldükten bir gün sonra, Xbox departmanı başkanı Phil Spencer, oyunun 4,5 milyondan fazla kişi tarafından oynandığını duyurdu. Bu, Xbox Game Studios şirketi altında piyasaya sürülen oyunlar tarihindeki en yüksek sayı. Artık o zamandan beri oyuna 1,5 milyon oyuncunun daha katıldığını biliyoruz.

Forza Horizon 5, Steam’de de etkileyici sonuçlar elde ediyor. Dün, günün en yoğun anında 80.859 kişi aynı anda oyunu oynadı. Bu, bu hizmetteki yarış oyunları tarihindeki en iyi başlangıç. Bu türde şimdiye kadar zirveye ulaşan tek yapım F1 2015’tir (88.029 eş zamanlı oyuncu), ancak oyunun ücretsiz olarak alınabileceği bir zamanda gerçekleşmiştir. Bu arada Forza Horizon 5’in önümüzdeki hafta sonu rekor tazeleme şansı var.

Steam’deki sonuçlar daha da etkileyici çünkü oyun Game Pass ve Microsoft Store’da da mevcut. Oyunu oradan satın almak bize sadece PC versiyonuna değil, aynı zamanda Xbox One ve Xbox Series X/S sürümlerine de erişim sağlıyor.

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5
Geliştirici: Playground Games
Fiyat: 299 TRY
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Valheim

Valheim 10 milyon kopya sattı

Call of DutyNişancı Oyunu

Call of Duty bir yılda 50 milyon oyuncu kaybetti

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncu sayısı Steam'de düşüş konusunda bir rekor daha kırdı

Forza Horizon 5Rehber

Forza Horizon 5 'te Konvoydan Nasıl Çıkarsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Forza Horizon 5 Gerçek Hayatla Karşılaştırıldı