Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 Modu, Yarışlara Işın İzleme (Ray Tracing) Ekliyor

Forza Horizon 5 Modu, Yarışlara Işın İzleme Teknolojisini Ekliyor. Web’de Forza Horizon 5 için yarışlar sırasında ışın izlemeyi etkinleştirmemizi sağlayan bir mod ortaya çıktı. Varsayılan olarak, oyun bu tekniği yalnızca garajda ve ForzaVision modunda mümkün kılıyordu.

Forza Horizon 5’in PC sürümü için gerçek oyun sırasında ışın izlemeyi değiştirmemizi sağlayan ilginç bir mod yayınlandı. Oyun normalde bu teknolojiyi yalnızca sanal garajda ve yakın plan araba modellerinin keyfini çıkarmamızı sağlayan ForzaVista modunda kullanır. Bu, gerçek yarışlar sırasında RTX efektlerinin tadını çıkaramayacağımız anlamına gelir – ve yukarıda belirtilen mod bunu mümkün kılıyor.

Proje, Dictator olarak bilinen bir hayran tarafından geliştirildi. Orijinal sürüm yalnızca oyunun Steam sürümüyle çalışır. Ancak başka bir modder olan Rotab’ın da yardımıyla Microsoft Store ve Game Pass’ten FH5 ile çalışan bir sürüm hazırlamayı da başardılar.

Digital Foundry’nin yukarıdaki videosunu izleyerek modun nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Materyal ayrıca standart oyun ile modifikasyon tarafından etkinleştirilen ışın izlemeli sürüm arasında görsel bir karşılaştırma ve performans testleri sunar.

Mod, Cheat Engine aracılığıyla yüklenmesi gereken bir komut dosyası biçimindedir. Yaratıcılar, modu ilk kez çalıştırdığınızda bazen RTX efektlerinin düzgün çalışmadığı ve ardından oyunu yeniden başlatmanız gerektiği konusunda uyarıyor.

  1. Cheat Engine – indirme sayfası
  2. Forza Horizon 5 Işın İzleme Hile Motor Tablosu Steam – indirme sayfası
  3. Forza Horizon 5 Işın İzleme Hile Motor Tablosu Windows Mağazası 1.0.0

Proje, geliştirmenin erken bir aşamasında ve bazı bilgisayarlarda çalışırken sorunlar yaşıyor. Yine de, ışın izlemeyi destekleyen bir GPU’nuz varsa, bu modu denemeye değer.

Forza Horizon 5, 9 Kasım’da Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de çıkış yaptı. Dört gün önce başlatılan Premium Sürümü satın alanlar için erken erişim mümkündü. Oyun, Xbox Game Studios tarihindeki en iyi çıkış oldu. Şuan 6 milyondan fazla oyuncusu bulunuyor. Haberin detaylarına buradan bakın.

Forza Horizon 5 İndirmek ister misiniz?

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5
Geliştirici: Playground Games
Fiyat: $ 32.78
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Forza Horizon 5RehberYarış Oyunları

Forza Horizon 5 Rally Adventure'da tüm arabaların kilidi nasıl açılır?

Forza Horizon 5Yarış Oyunları

Forza Horizon 5'te Maksimum Rütbe ve Prestij Seviyeleri

Forza Horizon 5Rehber

Forza Horizon 5: Double Dragons Görevi Nasıl Tamamlanır?

Forza Horizon 5Rehber

Forza Horizon 5 Drift Yapabileceğiniz Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
İncelemeler Yılın En İyi Oyununu Çoktan Ortaya Çıkardı