Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

HaberKonsol

Steam Deck Lansmanı Ertelendi

Steam Deck, PC bileşen pazarındaki tedarik sorunlarının bir başka kurbanı oldu.

Steam Deck bu yıl piyasaya sürülmeyecek. Valve, taşınabilir “konsolunun” piyasaya sürülmesinin erteleneceğini duyurdu. Cihaz, Aralık ayı yerine Şubat 2022’de alıcılara gönderilecek.

Son birkaç aydır elektronik cihaz pazarındaki durumu artan bir “coşku” ile takip ediyorsanız, bu kararın nedenini muhtemelen tahmin edebilirsiniz. Valve, beyan ettiği çabalara rağmen, bileşen eksikliğinden kaynaklanan sorunları önleyemedi. Şirket, erteleme olsa da, ön siparişlerin aynı sırada kalacağına söz veriyor.

Steam Deck Kaç TL?

Steam Deck 3 farklı model olarak piyasaya sürülecek. Bu modeller açıklamaya göre sadece depolama alanı bakımından bir birinden ayrılıyor. Başka herhangi bir değişiklik olmadığı bildiriliyor. Steam Deck fiyatları da depolama alanına göre belirlenmiş durumda.

Steam Deck Fiyatları;

  1. En ucuz model 64Gb olan ve yanında taşıma çantası hediye edilen model 399$ olarak fiyatlanmış.
  2. İkinci model 256Gb depolama alanı, daha hızlı depolama teknolojisi, özel Steam profil paketi ve taşıma çantasıyla birlikte 529$.
  3. En pahalı modele bakacak olursak; 512 GB NVMe SSD dahili depolama, En hızlı depolama donanımı, Parlamaya karşı yüzeyle kaplanmış kaliteli cam, Özel taşıma çantası, Özel Steam Topluluğu profili paketi, Özel sanal klavye teması ile geliyor.

Steam Deck Nasıl Alınır?

Steam’den yapılan açıklamaya bakacak olursak daha piyasaya sürülmemiş olan cihazı ülkemizden ön sipariş vermek mümkün değil. Bunun için yurtdışı kaynaklarına bakmanız gerekecek. Bunun yanında bu tür cihazların özellikle telefona benzeyenlerin ülkeye girişlerinde gecikme ve sıkıntı yaşanabilir. Bunu göz önüne almanız gerekir. Bunun yanında Steam üzerindeki Steam Deck tanıtım sayfası ve içerikleriyle birlikte SteamDeck için oluşturulmuş sitenin tamamen Türkçe olması, cihazın ülkemizde mutlaka satılacağına işaret ediyor.

İncelediğimiz zaman şu an için Steam Deck siparişi verebileceğiniz tek adresin yine Steam olduğunu görüyoruz ve bu da ülkemizden şuan için mümkün değil.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
CoD: Vanguard’da Mermi Yayılımı Oyuncuları Şaşırtıyor