Cyberpunk 2077

CD Projekt, Cyberpunk 2077 ile Hayal Kırıklığına Uğrayan Yatırımcılara Ödeme Yapacak

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin düşük performansı nedeniyle şirkete dava açan yatırımcılarla bir anlaşma imzaladı. Geçen hafta, Cyberpunk 2077’nin vaat edilenden daha kötü lansmanından memnun olmayan yatırımcılar tarafından CD Projekt’in bir dava için müzakerelere başladığı bildirilmişti. Bu görüşmelerin sonucu için fazla beklemek zorunda kalmadık. Polonyalı şirketin bir anlaşma imzaladığı ve bunun sonucunda şirkete ve yönetimine karşı taleplerden feragat etmek için 1,85 milyon dolar ödeyeceği açıklandı.

Anlaşmanın hala mahkeme tarafından onaylanması gerekiyor, ancak bu bir sorun olmamalı. [Lehçe] resmi basın açıklamasında, CD Projekt bir anlaşmaya varmanın suçu kabul etmek anlamına gelmediğini ve şirkete kaçınılmaz olarak daha fazla dava ile sonuçlanacak maliyet ve zaman kaybından tasarruf etmek için ulaşıldığını vurguluyor.

Anlaşmaya varılmış olması, anlaşma metninde de teyit edildiği üzere, şirket veya diğer sanıklar adına herhangi bir suç kabulü anlamına gelmez. {…} Anlaşmaya, mahkeme kararına bakılmaksızın meydana gelebilecek ABD’deki sonraki davaların süresi ve maliyeti, şirketin sigortacısı tarafından anlaşmanın ana koşullarının kabulü, şirketi temsil eden ABD hukuk firmasının tavsiyesi dikkate alınarak varıldı. ve diğer davalıların bu tür davalarda ABD’de yaygın bir piyasa uygulaması olan bir anlaşmaya varması.

Kararlaştırılan tutar, CD Projekt ve şirketin sigortacısı Colonnade Insurance tarafından ödenecek.

Hatırlayacağınız gibi, davalar Polonyalı geliştiricinin beklenenden daha kötü sonuçları nedeniyle para kaybeden yatırımcılar tarafından başlatılmıştı. CD Projekt’in oyunun kalitesiyle ilgili verdiği güvenceler tarafından yanıltıldıklarını iddia ettiler. Başlangıçta dört dava vardı, ancak sonunda bir davada birleştirildi.

Şirketin mali performansı göz önüne alındığında 1,85 milyon dolar yüksek görünmeyebilir, ancak bunu sadece dört talip arasında paylaşılacağı gerçeğiyle karşılaştırıldığında, mütevazı bir miktar değil.

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Cyberpunk 2077Rehber

Cyberpunk 2077'de Ayaklar İçin Double Jumb Geliştirmesi Mi, Charge Jump Geliştirmesi Mi?

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 DLC gelecek yıl yayınlanacak ve daha fazla DLC yapım aşamasında

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 sonunda dlc alacak

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077'ye Steam Deck Desteği Geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3’ün yeni nesil sürümlerini geciktiriyor