Cyberpunk 2077

CD Projekt, Cyberpunk 2077 ile Hayal Kırıklığına Uğrayan Yatırımcılara Ödeme Yapacak

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin düşük performansı nedeniyle şirkete dava açan yatırımcılarla bir anlaşma imzaladı. Geçen hafta, Cyberpunk 2077’nin vaat edilenden daha kötü lansmanından memnun olmayan yatırımcılar tarafından CD Projekt’in bir dava için müzakerelere başladığı bildirilmişti. Bu görüşmelerin sonucu için fazla beklemek zorunda kalmadık. Polonyalı şirketin bir anlaşma imzaladığı ve bunun sonucunda şirkete ve yönetimine karşı taleplerden feragat etmek için 1,85 milyon dolar ödeyeceği açıklandı.

Anlaşmanın hala mahkeme tarafından onaylanması gerekiyor, ancak bu bir sorun olmamalı. [Lehçe] resmi basın açıklamasında, CD Projekt bir anlaşmaya varmanın suçu kabul etmek anlamına gelmediğini ve şirkete kaçınılmaz olarak daha fazla dava ile sonuçlanacak maliyet ve zaman kaybından tasarruf etmek için ulaşıldığını vurguluyor.

Anlaşmaya varılmış olması, anlaşma metninde de teyit edildiği üzere, şirket veya diğer sanıklar adına herhangi bir suç kabulü anlamına gelmez. {…} Anlaşmaya, mahkeme kararına bakılmaksızın meydana gelebilecek ABD’deki sonraki davaların süresi ve maliyeti, şirketin sigortacısı tarafından anlaşmanın ana koşullarının kabulü, şirketi temsil eden ABD hukuk firmasının tavsiyesi dikkate alınarak varıldı. ve diğer davalıların bu tür davalarda ABD’de yaygın bir piyasa uygulaması olan bir anlaşmaya varması.

Kararlaştırılan tutar, CD Projekt ve şirketin sigortacısı Colonnade Insurance tarafından ödenecek.

Hatırlayacağınız gibi, davalar Polonyalı geliştiricinin beklenenden daha kötü sonuçları nedeniyle para kaybeden yatırımcılar tarafından başlatılmıştı. CD Projekt’in oyunun kalitesiyle ilgili verdiği güvenceler tarafından yanıltıldıklarını iddia ettiler. Başlangıçta dört dava vardı, ancak sonunda bir davada birleştirildi.

Şirketin mali performansı göz önüne alındığında 1,85 milyon dolar yüksek görünmeyebilir, ancak bunu sadece dört talip arasında paylaşılacağı gerçeğiyle karşılaştırıldığında, mütevazı bir miktar değil.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Cyberpunk 2077

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 Samurai Edition ve DLC Hakkındaki Söylentileri Yalanladı

Cyberpunk 2077

Rakamlarla Cyberpunk 2077 Birinci Yılı; CDPR Oyunculara Destek İçin Teşekkür Ediyor

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 şimdi Steam'de en çok satan oyun; olumlu eleştiriler yağıyor

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Steam Reytingleri Yeni Oyuncular Sayesinde Arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3’ün yeni nesil sürümlerini geciktiriyor