Mobil Oyun

Google, Android Oyunlarını PC’de Çalıştırmak için Uygulama Geliştiriyor

Google, Android Oyunlarını PC’de Çalıştırmak için Uygulama Oluşturuyor. Google, PC’lerin Android mobil oyunlarını çalıştırmasını sağlayacak bir uygulama hazırlıyor. Google, PC oyuncularının Android oyunlarını oynamasını sağlamak için çalıştığını duyurdu. Araç, Windows 10 ve 11’de çalışacaktır. Önümüzdeki yıl PC kullanıcıları, Android’den oyun çalıştırmalarını sağlayacak Google Play Oyunlar adlı bir uygulamayı indirebilecekler. Daha da önemlisi, akış yoluyla değil, bizim PC’mizde çalışacaklardır. Başka bir deyişle, proje sadece resmi bir emulator olacaktır.

Google, bu uygulamayı Microsoft veya BlueStacks gibi diğer şirketlerin yardımı olmadan kendi başına geliştiriyor. Şu an itibariyle, aracın piyasaya tam olarak ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. Bunun PC’lerde Android’den oyun oynamamızı sağlayan ilk çözüm olmayacağını belirtmekte fayda var. Tencent’in GameLoop (önceden Gaming Buddy olarak biliniyordu) adlı kendi resmi uygulaması var, bu sadece yayıncının oyunlarını PC’de mükemmel bir şekilde taklit etmekle kalmıyor, fare ve klavye kullanarak aynı zamanda PUBG Mobile, League of Legends: Wild Rift veya Call of Duty gibi oyunları oynamamıza bile izin veriyor.

Microsoft benzer girişimler geliştiriyor. Microsoft, PC’lerde Android uygulamalarını çalıştırmak için çeşitli çözümleri test ediyor ve ayrıca Windows 11 kullanıcılarına Amazon Appstore’dan program yüklemelerini sağlayacak bir uygulama sağlamak için Amazon ile ortaklık kurdu. Ve bu segmentte öncü olan BlueStack (yıllardır App Player geliştiriyor), kısa süre önce Android uygulamalarını tarayıcımızda çalıştırmamıza izin veren bir akış hizmeti olan BlueStacks X’i piyasaya sürdü.

Ancak, Google’ın resmi aracının rakip çözümlerden daha yüksek düzeyde bir uyumluluk sağlamasını bekliyoruz, bu nedenle piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Legacy Of Discord'da Çeviri Açıklaması

Dikkat, yakın zaman içinde oyun içi sohbette dil çevirisi olmayacak. Detaylı açıklama hemen alt kısımda, Legacy Of Discord Furious Wings sevenlere duyurulur. Sevgili oyuncular, oyun içinde Microsoft Dil Çevirme eklentisi 30 Ocak tarihinde hizmet dışı…

0 comments

Get Her Back – Retro Mobil Oyun

Get Her Back isimli bu retro oyunda kaçırılan kız arkadaşımızı kurtarıyoruz. Oyun eskilerden, atariden kalma zevkli bir oyun ama yine de atarideki kontrol havasını yakalayamadım. Mobilde biraz farklı oluyor. Yine de hayranları çıkacaktır. Oyun ücretli…

0 comments

Questland Rol Oyunu Android

Android üzerinden oynama fırsatı bulduğum ve son zamanların içerik ve mantık açısından iyi rol oyunlarından birisi olan Questlan hakkında bir kaç bilgi vermek adına bu içeriği oluşturuyorum. Questlan oyunu hakkında sizlere bilgi verdikten sonra ayrıca…

0 comments
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rakamlarla Cyberpunk 2077 Birinci Yılı; CDPR Oyunculara Destek İçin Teşekkür Ediyor