Mobil Oyun

Google, Android Oyunlarını PC’de Çalıştırmak için Uygulama Geliştiriyor

Google, Android Oyunlarını PC’de Çalıştırmak için Uygulama Oluşturuyor. Google, PC’lerin Android mobil oyunlarını çalıştırmasını sağlayacak bir uygulama hazırlıyor. Google, PC oyuncularının Android oyunlarını oynamasını sağlamak için çalıştığını duyurdu. Araç, Windows 10 ve 11’de çalışacaktır. Önümüzdeki yıl PC kullanıcıları, Android’den oyun çalıştırmalarını sağlayacak Google Play Oyunlar adlı bir uygulamayı indirebilecekler. Daha da önemlisi, akış yoluyla değil, bizim PC’mizde çalışacaklardır. Başka bir deyişle, proje sadece resmi bir emulator olacaktır.

Google, bu uygulamayı Microsoft veya BlueStacks gibi diğer şirketlerin yardımı olmadan kendi başına geliştiriyor. Şu an itibariyle, aracın piyasaya tam olarak ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. Bunun PC’lerde Android’den oyun oynamamızı sağlayan ilk çözüm olmayacağını belirtmekte fayda var. Tencent’in GameLoop (önceden Gaming Buddy olarak biliniyordu) adlı kendi resmi uygulaması var, bu sadece yayıncının oyunlarını PC’de mükemmel bir şekilde taklit etmekle kalmıyor, fare ve klavye kullanarak aynı zamanda PUBG Mobile, League of Legends: Wild Rift veya Call of Duty gibi oyunları oynamamıza bile izin veriyor.

Microsoft benzer girişimler geliştiriyor. Microsoft, PC’lerde Android uygulamalarını çalıştırmak için çeşitli çözümleri test ediyor ve ayrıca Windows 11 kullanıcılarına Amazon Appstore’dan program yüklemelerini sağlayacak bir uygulama sağlamak için Amazon ile ortaklık kurdu. Ve bu segmentte öncü olan BlueStack (yıllardır App Player geliştiriyor), kısa süre önce Android uygulamalarını tarayıcımızda çalıştırmamıza izin veren bir akış hizmeti olan BlueStacks X’i piyasaya sürdü.

Ancak, Google’ın resmi aracının rakip çözümlerden daha yüksek düzeyde bir uyumluluk sağlamasını bekliyoruz, bu nedenle piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Legendry Game of Heroes Mobil Oyun Tanıtımı

Hem bir renk eşleştirme oyunu hem de bir rol oyunu olan Legendry Game of Heroes hakkında bir kaç şey söyleyeceğim. Ayrıca her zaman ki gibi oyunla ilgili bir video da kaydedip Youtube kanalıma koydum. Hemen aşağıda,…

0 comments

Bless Online Mobile Geliyor

Bless Online çok çok uzun zamandır sorunlu da olsa pc platformunda hayatını sürdürüyor ve çok sayıda kişi tarafından oynamıyor. Şimdi oyunun mobil sürümü de çıktı çıkacak. Buna binaen mobil sürüm Bless Online fragmanı yayımlandı. Oynanış…

0 comments

March Of Empires 20. Güncelleme

Gameloft’un diğer oyunlara alternatif strateji oyunu March Of Empires 20. Güncellemesini aldı. Bu güncelleme genel olarak ittifak savaşlarıyla alakalı. Detaylar ise Gameloft bağlantısında. Lordlarım, March Of Empires 20. güncellemesi şimdi yayında! Bu güncelleme ile; “Krallık…

0 comments
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Minecraft

Minecraft PE ücretsiz mi ve Minecraft PE nasıl güncellenir?

ListeMobil OyunMobil Oyun Haber

En İyi Android Oyunları Listesi 2021

Mobil Oyun

TiM: Gizli Tehlike Yazı Tabanlı Macera RPG

KonsolRehber

Nintendo Switch'ten Bilgisayara ya da Telefona Ekran Görüntüsü Gönderme

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rakamlarla Cyberpunk 2077 Birinci Yılı; CDPR Oyunculara Destek İçin Teşekkür Ediyor