Mobil Oyun

Google, Android Oyunlarını PC’de Çalıştırmak için Uygulama Geliştiriyor

Google, Android Oyunlarını PC’de Çalıştırmak için Uygulama Oluşturuyor. Google, PC’lerin Android mobil oyunlarını çalıştırmasını sağlayacak bir uygulama hazırlıyor. Google, PC oyuncularının Android oyunlarını oynamasını sağlamak için çalıştığını duyurdu. Araç, Windows 10 ve 11’de çalışacaktır. Önümüzdeki yıl PC kullanıcıları, Android’den oyun çalıştırmalarını sağlayacak Google Play Oyunlar adlı bir uygulamayı indirebilecekler. Daha da önemlisi, akış yoluyla değil, bizim PC’mizde çalışacaklardır. Başka bir deyişle, proje sadece resmi bir emulator olacaktır.

Google, bu uygulamayı Microsoft veya BlueStacks gibi diğer şirketlerin yardımı olmadan kendi başına geliştiriyor. Şu an itibariyle, aracın piyasaya tam olarak ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. Bunun PC’lerde Android’den oyun oynamamızı sağlayan ilk çözüm olmayacağını belirtmekte fayda var. Tencent’in GameLoop (önceden Gaming Buddy olarak biliniyordu) adlı kendi resmi uygulaması var, bu sadece yayıncının oyunlarını PC’de mükemmel bir şekilde taklit etmekle kalmıyor, fare ve klavye kullanarak aynı zamanda PUBG Mobile, League of Legends: Wild Rift veya Call of Duty gibi oyunları oynamamıza bile izin veriyor.

Microsoft benzer girişimler geliştiriyor. Microsoft, PC’lerde Android uygulamalarını çalıştırmak için çeşitli çözümleri test ediyor ve ayrıca Windows 11 kullanıcılarına Amazon Appstore’dan program yüklemelerini sağlayacak bir uygulama sağlamak için Amazon ile ortaklık kurdu. Ve bu segmentte öncü olan BlueStack (yıllardır App Player geliştiriyor), kısa süre önce Android uygulamalarını tarayıcımızda çalıştırmamıza izin veren bir akış hizmeti olan BlueStacks X’i piyasaya sürdü.

Ancak, Google’ın resmi aracının rakip çözümlerden daha yüksek düzeyde bir uyumluluk sağlamasını bekliyoruz, bu nedenle piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Fetih Taht Savaşları Soruyor UEFA 2018 Şampiyonu Hangi Takım Olacak?

Fetih Taht Savaşları’ndan bol ödüllü etkinlik. 26 Mayıs günü oynanacak Liverpool – Real Madrid maçını kimin kazanacağını tahmin et 1000 altın kazan. Ayrıca skor tahmini yap, bilirsen 3000 altın daha kazan. Şartlar basit. Sadece tahminlerim…

0 comments

Questland Rol Oyunu Android

Android üzerinden oynama fırsatı bulduğum ve son zamanların içerik ve mantık açısından iyi rol oyunlarından birisi olan Questlan hakkında bir kaç bilgi vermek adına bu içeriği oluşturuyorum. Questlan oyunu hakkında sizlere bilgi verdikten sonra ayrıca…

0 comments

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Clash Royale yeni kartı Duvar Yıkıcılar yakın zaman içinde bizlerle olacak. Biz de yeni deste yapmayı planlayan mobil oyuncular için Clash Royale Duvar Yıkıcılar karıyla ilgili anlaşılır bir rehber hazırlamak için kolları sıvadık. Duvar Yıkıcılar…

0 comments
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Mobil OyunStrateji

Total War: Medieval II'nin iOS ve Android İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Mobil Oyun

Google, Android için "İndirirken oyna" işlevini duyurdu

Apex Legends

Apex Legends Mobile nihayet Google Play'de birkaç ülkede soft launch yapıyor

Minecraft

Minecraft PE ücretsiz mi ve Minecraft PE nasıl güncellenir?

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Sniper Elite 5 2022’de geliyor, Xbox Game Pass’ta birinci gün oynanabilecek