PC

Mobil Canavar Geliyor; Nvidia’nın GeForce RTX 3080 Ti’si Çok Fazla Güç Gerektirebilir

Nvidia’nın Ocak ayında GeForce RTX 3080 Ti ve GeForce RTX 3070 Ti GPU’larının mobil sürümlerini duyurması bekleniyor. Bu kartların takılı olduğu dizüstü bilgisayarların çok fazla güce ihtiyacı olacak gibi görünüyor.

VideoCardz.com, Nvidia’nın GPU’larının, yani GeForce RTX 3080 Ti ve GeForce RTX 3070 Ti’nin Ocak 2022’de duyurulacak olan dizüstü bilgisayar sürümlerinin çok fazla güç tüketeceğine veya en azından Ti olmayanlardan belirgin şekilde daha fazla güç tüketeceğine dair resmi olmayan bilgilere ulaştı. Görünüşe göre maksimum TGP 10 ve 5 watt daha yüksek olacak, bu da GeForce RTX 3080 Ti için 175 watt ve GeForce RTX 3070 Ti için 150 watt güç gerekeceği anlamına geliyor.

İlk, daha güçlü kart özellikle ilginç olmayı vaat ediyor. Güce aç mobil canavar, 16 Gbps’de 16 GB GDDR6 VRAM (bunların GDDR6X olmaması üzücü) ile donatılacak ve 7424 CUDA çekirdeğine sahip olacak. Bu nedenle, yüksek güç tüketimi normal kabul edilebilir ancak, gücün bir kısmının CPU ve GPU arasında aktarılmasına izin veren ve böylece yapılandırmamızı sağlayan Nvidia Dynamic Boost 2.0 teknolojisi sayesinde diğer üreticilerin maksimum TGP’yi daha da artırabileceğini hatırlamakta fayda var.

Söylentiler doğrulanırsa ve GeForce RTX 3080 Ti yeni, muhtemelen daha fazla enerji tasarruflu GA103 yongasını kullanacaksa ve ardından yeterince verimli soğutma ile birleştiğinde, ortalama TGP 180-190 watt kadar yüksek olabilir. 5-8 Ocak’ta gerçekleşecek CES 2022’de hem 3080 Ti hem de 3070 Ti hakkında daha fazla ayrıntı alacağız.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Oyuncu DonanımlarıPC

Nvidia RTX 3090 Ti'nin 29 Mart'ta piyasaya sürüleceği bildiriliyor

PC

Yeni Nvidia GPU'ları Ray Tracing'de %20 daha iyi olabilir

Haber

Nvidia'nın Derin Öğrenme Dinamik Süper Çözünürlük teknolojisi çıktı

Haber

Nvidia, EA ile Ortaklığını Genişletiyor. Battlefield 4 ve Battlefield V, Geforce Now'da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Star Wars Battlefront 2, Ölümsüzlük Hilesi ve Diğer Hileler Tarafından Yıkıldı