Haber

Remedy, mobil versiyonu da dahil olmak üzere Tencent ile Vanguard için ortak oldu

“Ortak çok oyunculu özellikler için yeni ve heyecan verici bir şey inşa ediyoruz”

Alan Wake 2 ve Control geliştiricisi Remedy, yakında çıkacak olan ücretsiz oynanabilir oyunu Vanguard’ı Asya pazarlarında yayınlamak ve yerelleştirmek için Tencent ile ortaklık kurdu. İki şirket arasındaki anlaşmaya göre Remedy, elbette oyunun geliştirilmesiyle birlikte Asya dışındaki küresel yayıncılığı da üstlenecek. Ayrıca oyunun “PC ve konsol platformları” için Unreal Engine ile geliştirildiğini ve Tencent’in “AAA oyun bütçesine” sahip olduğu bildirilen Remedy ile birlikte Vanguard’ı “ortak finanse edeceğini” ortaya koyuyor.

Çinli megacorp ayrıca yeni oyunun mobil versiyonunu geliştirmek ve yayınlamak için dünya çapında haklar da aldı.

Remedy Entertainment CEO’su Tero Virtala, “Vanguard, Remedy’nin, oynaması ücretsiz uzmanlardan oluşan üst düzey ekibimiz tarafından yürütülen, Hizmet Olarak Oyunlar iş modeline ilk girişini işaret ediyor” diye açıklıyor. “Corona için yeni ve heyecan verici bir şey inşa ediyoruz. Remedy’nin güçlü yanlarına ek olarak, operasyonel çok oyunculu alan için de çalışmalarımız var. Yayıncılık sorumluluklarını üstlenmek için yeteneklerimizi genişletmek, şirketimizin gelişimindeki bir sonraki adımdır.

“Tencent ile bu uzun vadeli ortaklık için heyecanlıyız ve güvenle bunun Vanguard’ın iddialı planlarını desteklemek için mükemmel bir uyum olduğunu söyleyebiliriz. Vanguard küresel bir fırsattır ve Tencent Remedy’yi uluslararası olarak destekleyebilir ve Asya ve Amerika’daki operasyonları yönetebilir.”

İlginçtir ki anlaşma, oyunun “kod adı” Vanguard olduğunu söylüyor – bu daha önce düşündüğümüzden farklı – ve “Remedy’nin orijinal fikri mülkiyeti” olarak kalacak. Oynaması ücretsiz, işbirlikçi bir PvE nişancı oyunu olarak tanımlanan yeni başlık, “Remedy’nin anlatı uzmanlığını ve aksiyon oyununu sürükleyici bir çok oyunculu deneyimde birleştirecek ve şu anda “kavram kanıtı” aşamasında.

ICYMI evet, Remedy’nin merakla beklenen diğer oyunu Alan Wake 2, gerçekten de üçüncü şahıs bakış açısını koruyacak ve aynı zamanda baş karakteri canlandırması için Matthew Porretta’yı geri getirecek. Devam oyunu, bu ayın başlarında The Game Awards 2021’de açıklandı, ancak orijinal oyunun aksine, bu devam oyununun tam bir hayatta kalma korkusu olduğu bildiriliyor.

Remedy Games stüdyo başkanı ve yazar/yönetmen Sam Lake o sırada tweet attı: “Alan Wake 2 için bizim kadar heyecanlı olduğunuz için teşekkür ederiz. Çalışmaya devam etmek için karanlıkta kalmadan önce birkaç basit açıklama yapmakta fayda var. Evet, hem İlkka Villi hem de Matthew Porretta Alan Wake rolüyle geri dönüyor.”

Remedy’nin yaklaşan oyunundan neler bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için Alan Wake 2 hikaye teorileri özelliğimize göz atın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dinozor Hayatta Kalma Oyunu The Isle Oynanış Fragmanı