Konsol

Siyah ve Pembe PS5 Resmi Olarak Duyuruldu

Sony nihayet PlayStation 5 için kendi değiştirilebilir kasa plakalarını ortaya çıkardı. Dahası, yeni uyumlu DualSense renkleri de alıyoruz.

Yakın tarihli bir Sony patenti, oyuncuların nihayet PlayStation 5’lerini siyahı “yeniden renklendirme” seçeneğine sahip olacağına inanmamızı sağladı. Görünüşe göre, şirket konsol için bir değil, birkaç değiştirilebilir kapak hazırladı. Midnight Black’e ek olarak Cosmic Red, Starlight Blue, Galactic Purple ve Nova Pink arasından seçim yapabiliriz. Tüm varyantlar resmi videoda sunuldu (aşağıda izleyebilirsiniz).

PS5 sahipleri uzun zamandır konsolun alternatif renk çeşitlerini umuyorlar, ancak şimdiye kadar resmi olmayan ürünlere güvenmek zorunda kaldılar ve Sony üçüncü taraf şirketler tarafından üretilen kapaklara karşı inatla mücadele etti.

Sony’nin bu ürünü 55 dolara mal olacak. Bu, bağımsız üreticilerin panel teklifleriyle karşılaştırana kadar çok yüksek bir fiyat gibi görünebilir. Başka bir deyişle, Sony’nin kapağı birçok resmi olmayan değiştirmeden daha ucuzdur. Yani resmi olmayan daha maliyetli seçenekler de mevcut. Şu anda teklifte sadece iki renk olduğuna dikkat edilmelidir: siyah ve kırmızı.

Bunun yanında DualSense denetleyicisi için aynı renk çeşitleri sunulacak. Standart beyaz pedden 5 dolar daha pahalı olan resmi PlayStation mağazasında 75 dolara mal oluyorlar. Kontrolörlerin çıkış tarihi 14 Ocak 2022 olarak belirlendi ve kapaklar bir hafta sonra piyasaya sürülecek.

Bethesda’ya Göre Dualsense, Dualshock’u Size Unutturacak

Elder Scrolls ve Starfield geliştiricisi DualSense’in parlak bir geleceği olacağını ön görüyor. Bethesda’daki küresel pazarlamanın kıdemli başkan yardımcısı ve oyun geliştiricisi Pete Hines ile ‘DualSense’ oyun kolu deneme deneyimini hakkında tweetleyerek yeni PS5 kontrolcüsünden bahsetti….

0 comments

Pubg’nin PS4 ve Xbox One Sürümlerine Botlar Geliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyuncu sayısını arttırdığı gibi kendisini de geliştirdi. PS4 ve Xbox One’da kolektif beceri seviyeleri, geliştirme ekibinin yeni oyuncuların rekabet edebilmesini kolaylaştırmak için botları konsol sürümüne dahil etti. Oyunun 7.1 güncellemesinin bir parçası olarak…

0 comments

The Last of Us: Part II’ye Güncelleme Geliyor! İşte Detaylar…

The Last of Us: Part II, 1.05 sürümüne güncellenecek. Odak noktaları kalıcı ölüm, daha ayarlanabilir zorluk ayarları, yeni ses ayarları ve görsel filtre seçeneklerinin yanı sıra genel eklemelerdir. The Last of Us: Part II, bu…

0 comments
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Elden Ring

Elden Ring sonunda yayınlanabilir sürüme geçti

Rol Oyunu

Horizon Forbidden West, PS5'inizde 100 GB'a kadar yer kaplayabilir

Among Us

Among Us'a Arkadaş Listesi Özelliği Geliyor

Haber

Uncharted: Legacy of Thieves Collection'ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Halo Infinite’de nasıl hızlı seviye atlanır?