Rol Oyunu

Assassin’s Creed serisi için orijinal plan, her şeyin bir uzay gemisinde bitmesiydi

Assassin’s Creed için orijinal plan – tüm serinin bir üçleme olarak planlandığında – seri kahramanı Desmond’un bir uzay gemisine fırladığını görecekti. Assassin’s Creed’in ortak yaratıcısı Patrice Désilets tarafından hayal edilen fikrin detayları, Belçika araştırma üniversitesi KU Leuven’de dijital medya kültüründe komplo teorileri, din ve diğer inançlar araştırmacısı olan Lars de Wildt tarafından yayınlandı. Doktora öğrencisi olan de Wildt, 2019’da çeşitli eski Assassin’s Creed geliştiricileriyle röportaj yaptı. Bugün, bu röportajlardan derlenen hikaye ayrıntılarını detaylandıran yeni bir dipnota dikkat çekti. Bu büyüleyici kesitler, Assassin’s Creed hikayesinin zaman içinde nasıl geliştiğini gösteriyor – ama aynı zamanda bu hurdaya ayrılan sondan bir unsurun, on yıldan fazla bir süre sonra, yakın zamanda nasıl yeniden ziyaret edildiğini gösteriyor.

De Wildt, “Orijinal plan, AC’nin orijinal yaratıcısı Patrice Désilets ve AC3’ün yaratıcı yönetmeni Alex Hutchinson ile yaptığım röportajlara dayanarak bir araya getirildi” dedi. “Kısaca söylemek gerekirse, üçüncü oyun, Desmond Miles’ın AC1’in Altair’i ve AC2’nin Ezio’su da dahil olmak üzere tüm atalarının birleşik bilgi ve becerilerini kullanarak Abstergo’yu devirmesiyle, günümüzün çatışmasının çözülmesiyle sona erecekti.”

Bugün Eurogamer’a konuşan AC3 kreatif direktörü Alex Hutchinson, konuyu öğrenciyle tartıştığını ve oyun için daha önceki bir planın gerçekten de yıldızı Desmond ile büyük bir modern gün hesaplaşmasına odaklandığını hatırladı. “Ayrıca 2012’de dünyanın sonu geldi,” diye devam etti de Wildt, “ve Desmond Miles ve Lucy, Adem ve Havva olarak başka bir yerde yeni bir uygarlığa başlıyorlar.” De Wildt’a verdiği bir röportajda Désilets, “Bu yüzden Australopithecus afarensis’ten sonra Lucy olarak adlandırıldı” dedi. Desmond ve Lucy’nin nereye gittiğine gelince… “Boum! Bu acayip bir uzay gemisi!” şeklinde yanıtladı.

Elbette, Assassin’s Creed nihayet 2012’de piyasaya sürülen üçüncü oyununa ulaştığında, planlar önemli ölçüde değişmişti. AC3, Desmond’ın hikayesini ve o özel günümüz tehdidini yok etti, ancak diğer birçok ayrıntı değiştirildi. Serinin başarısı, Ezio’nun görev süresinin kendi oyun üçlemesine dönüştüğünü görürken, Désilets, şirket patronu Yves Guillemot’la kamuoyunun büyük bir anlaşmazlık yaşamasının ardından Ubisoft’tan çoktan gitmişti.

Lucy karakteri de seriden çoktan çıkmıştı (Désilets bir keresinde Veronica Mars ve Frozen oyuncusu Kristen Bell gelecekteki görünümler için telif ücreti talep ettiği için karakteri öldürdüğünü söylemişti). Ek olarak, Abstergo o zamandan beri birçok oyunda Assassin’s Creed serisinin kötü adamı olarak kalmayı başardı. En önemlisi, elbette, oyun serisi bitmedi ve iki yıldızı Dünya’yı bir uzay gemisinde terk etmedi. Neden bir uzay gemisi? Assassin’s Creed oyuncuları, dizinin gizemli öncül ırkı olan Isu’nun aslında dünya dışı olup olmadığını uzun süredir düşünüyorlardı. Belki de Desmond’un dünyayı kurtardığı Isu sığınağı, başlangıçta gizli bir uzay aracı olarak tasavvur edilmişti?

Ancak burada başka bir büyüleyici unsur daha var – Assassin’s Creed Valhalla’yı bitiren herkese tanıdık gelebilecek bir şey. Bununla ilgili tartışmayı okumak istemiyorsanız, şimdi kapatın, spoiler var. Valhalla’nın sonu, serinin modern kahramanı olarak Desmond’un halefi olan Layla’yı, Desmond’un “gri” içindeki ruhuna katıyor – bilinçlerinin yaşadığı bir tür dijital ara alan. Serinin iki modern yıldızını bir arada gösteren görüntüler, Adem ve Havva’ya yapılan göndermede oldukça açık.

Valhalla, geçmişte Ubisoft’un, Valhalla’da anlatı yönetmeni olarak çalışan uzun vadeli Assassin’s Creed yazarı Darby McDevitt de dahil olmak üzere belirli bir son için fikirleri olduğu hakkında konuşan kişilerle önemli gelişme rakamlarını paylaştı. Belki de bu fikirler Adem ve Havva fikrini içermeye devam etti, bu yüzden orada tekrar ortaya çıktı? 2014’te McDevitt, “Bu hikayenin bir sonu var, ancak tüm tarih bize açık olduğu için evreni Doctor Who tipi bir şey olarak görüyoruz” dedi. “Evreni kesin olarak sona erdirmek istemediğimiz pek çok olasılık var. , ancak sonu olan hikayelerimiz olabilir.

“Desmond üçlemesinin sonu biraz değişti ama her zaman bu şekilde bitmesi amaçlandı. Ve sonra yaklaşık iki yıl önce başka bir hikaye planladık… [Ama] bir hikayenin ne zaman biteceğini özel olarak tanımlamaktan uzaktık. ”

Bir serinin on yıldan fazla bir süredir daha geniş anlatısına yönelik planları nasıl uyarladığını ve eski fikirleri yeniden su yüzüne çıkardığını görmek büyüleyici. Belki bir gün hala ufukta bir uzay gemisi olabilir?

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Açık Dünya

Ubisoft'un Star Wars Oyunu 2023'te Ortaya Çıkabilir

Rol Oyunu

Assassin's Creed Rift Ertelendi, Resmi Bilgi

Battle Royale

Ubisoft, sayısız sızıntıdan sonra Project Q'yu resmen duyurdu

Rol Oyunu

Assassin's Creed Origins Yakında Xbox Game Pass'e Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir