Elden Ring

Dark Souls yaratıcısı Hidetaka Miyazaki, Elden Ring zorluğu hakkında yorum yapıyor

Hidetaka Miyazaki, PlayStation Blog‘daki yeni bir röportajda Elden Ring’in zorluğunu tartıştı. Souls oyunları, girişteki yüksek beceri engeli ve cezalandırma zorluğuyla ünlüdür, ancak Miyazaki, Elden Ring ile algının değişeceğini umuyor. “Sadece Elden Ring’in değil, bu oyunlara yaklaşımımızın oyuncuları zorlukların üstesinden gelmeye teşvik etmek için tasarlamak olduğunu hissediyorum” dedi.

“Zorluğu zorlamaya veya onun uğruna işleri zorlaştırmaya çalışmıyoruz. Oyuncuların kurnazlıklarını kullanmalarını, oyunu incelemelerini, olanları ezberlemelerini ve hatalarından ders almalarını istiyoruz. Oyuncuların kendilerini iyi hissetmelerini istemiyoruz. Oyun haksız yere cezalandırıyor, ancak bunun yerine zor bir karşılaşmayı kazanma ve ilerleme kaydetme şansı var. Elden Ring’de oyunun zorluğunu kasıtlı olarak düşürmeye çalışmadık, ancak bu sefer daha fazla oyuncunun bitireceğini düşünüyorum. Bu, oyuncuların zorluklarla kendi hızlarında mücadele etmelerini sağlayan açık dünya tasarımına ve gizli öğeler ve daha kolay erişilen çok oyunculu bir deneyim içeren çeşitli savaş yaklaşımlarına bağlıdır. Dolayısıyla, oyuncuların başkalarından yardım alma fikrini benimsemelerini umuyoruz. Bu şeyler nedeniyle bu sefer genel net oranın artacağını düşünüyoruz” Hidetaka Miyazaki’nin açıklamalarından bazı kısımları bu şekilde sizlere aktarabiliriz.

Bu röportajda değinilmeyen şey, zorluğun yalnızca bir yönü olduğu erişilebilirliktir. Hangi denetleyiciyi kullanırsanız kullanın, “git gud” zihniyeti toksik kalır. Bu yorumlar aynı zamanda bu hafta başlarında Taipei Game Show’da oyundaki çeşitli dövüş yaklaşımlarını tartışmak için konuşan Elden Ring yapımcısı Yasuhiro Kitao’nun yaptığı yorumları da yansıtıyor. Başka bir yerde Miyazaki, geliştirme ekibinin “tema olarak yüksek bir fantezi hissi uyandırmak için dünyaya çok daha ressamsı bir görünüm sağlamak” istediği için oyundaki renk miktarı hakkında yorum yapıyor.

Ayrıca George R.R. Martin’in yarattığı “çok kahramanca ve görkemli tasarımlardan, esasen Elden Ring dünyasının tarihinin bu yarı tanrılarından” esinlenerek kahramanlık kavramını çarpıtan ve yanlış şekillendiren boss tasarımlarını da tartışıyor. Ek olarak, Miyazaki, oyunda birden fazla sonun ve yeni oyun artısının yer alacağını doğruladı. PlayStation Blog’daki yorumlarının tamamını okuyun. Elden Ring, 25 Şubat’ta PlayStation ve Xbox konsolları ile PC’de çıkacak.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Elden RingRehber

Elden Ring Cookbooks Nasıl Kullanılır?

Elden Ring

Elden Ring: Haligtree Secret Medallion'u nerede bulabilirim?

Elden RingRehberRol Oyunu

Elden Ring Trade, Eşya Nasıl Takas Edilir?

Elden RingRehberRol Oyunu

Elden Ring'de Dikenler Nasıl Yakılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Mobile’ın yeni sınıfı Solaris oyuna ekleniyor