Halo Infinite

Halo Infinite oynamak için Halo serisini bilmeniz gerekiyor mu?

Bu Halo Infinite oyun rehberi sayfası, Halo serisinin önceki oyunlarının hikayesi hakkında bilgi gerekip gerekmediği sorusunu yanıtlıyor. Yani hayatında hiç Halo oynamamış birisi Halo: Infinite oynarsa sıkıntı çeker mi ya da aklında soru işaretleri kalır mı? Bu soruya cevap vermeye çalışacağız. Halo Infinite rehberinin bu sayfasında, Infinite oynamak için Halo serisini bilmeniz gerekip gerekmediğini öğreneceksiniz. Bu, Halo destanı ile maceraya başlayan veya uzun bir aradan sonra seriye dönen oyuncular için faydalı olacaktır.

Halo Infinite, serinin başka bir numaralı devamı değil, ancak bu onun yeniden başlatıldığı veya tamamen yeni bir üretim olduğu anlamına gelmiyor. Halo Infinite’in konusu, 2015’te yayınlanan Halo 5: Guardians’ın olaylarının devamı niteliğindedir. Guardians ile savaştan sonra gerçekleşen olayları tasvir eder.

Halo serisindeki oyunlar hikaye aracılığıyla her zaman güçlü bir şekilde bağlantılı olmuştur ve daha önce hiç oynamamış kişiler için anlaşılması zor olabilir. Aynısı burada da oluyor. Serinin konusunu ve evrenini iyi bilmek istiyorsanız, bahsettiğimiz önceki tüm FPS oyunlarını oynamalısınız. Bunları şu şekilde sizlerle paylaşabiliriz;

Halo: The Master Chief Collection – Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST ve Halo 4’ten oluşan bir koleksiyon.
Halo 5: Guardians – önceki oyunları atlamayı planlıyorsanız bu minimumdur.
Master Chief Collection, PC’nin yanı sıra Xbox One ve Xbox Series konsollarında da mevcuttur. Ne yazık ki, Halo 5 yalnızca Xbox konsollarında kullanılabilir.

Halo evreni hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, RTS oyunlarına göz atabilirsiniz – Halo Wars ve Halo Wars 2.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Moba

League of Legends, LOL, Siyah Ekran

MinecraftRehber

Minecraft Realm'e Eklenti Nasıl Kurulur?

RehberSimülasyon

Euro Truck Simulator 2'de Şoförleri İşe Gönderme

RehberSniper Elite

Sniper Elite 5: Zorluk Seviyeleri, Hangisini Seçmelisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Halo Infinite: Hileler ve Kodlar