Haber

Xbox, Steam geliri açısından en büyük yayıncılardan biri oldu

Microsoft’un Xbox Game Studios oyunlarını Steam’de yayınlama kararı, son birkaç yılda yaptıkları en iyi hamlelerden biri oldu. Xbox, bu yıl Forza Horizon 5 ve Halo Infinite’in öncülük ettiği oldukça büyük sürümler yayınladı. Bildiğiniz gibi Microsoft, bir süredir tüm birinci taraf oyunlarını PC’de yayınlıyor ve daha yakın bir zamanda, oyunlarını Microsoft Store’a özel tutmak yerine Steam’de piyasaya sürmeye başladılar.

Microsoft’un verebilecekleri en iyi kararlardan biri bu oldu. Steam’deki Xbox oyunlarının çoğu, özellikle Sea of ​​Thieves gibi canlı hizmet başlıkları arasında oyuncular arasında oldukça popülerdir. Yakın zamanda piyasaya sürülen Halo Infinite, günlük yaklaşık 60 bin kullanıcıdan oluşan sağlıklı bir oyuncu tabanına sahipken, Forza Horizon 5 bir başka büyük hit oldu.

Steam, yıllık Best of Steam raporunda , Xbox tarafından yayınlanan üç oyunun brüt gelirle ölçülen En İyi 12 yeni oyun arasında olduğunu ortaya koyuyor. Bu üç oyun Age of Empires IV, Forza Horizon 5 ve Halo Infinite’dir.

Gelir açısından Steam’deki en iyi yeni oyunlar

 1. Outriders
 2. Naraka Bladepoint
 3. Halo Infinite 
 4. Valheim
 5. Forza Horizon 5
 6. New World
 7. Age of Empires IV 
 8. Battlefield 2042
 9. Back 4 Blood
 10. Mass Effect LE
 11. Resident Evil Village
 12. Farming Sim 22

Tabii ki, Steam ayrıntılı verileri paylaşmadığı için kesin rakamlara sahip değiliz, ancak Xbox’ın Steam’den oldukça büyük miktarda para kazandığını varsaymak güvenli.

Xbox’ın gelecekteki oyunlarının da Microsoft Store ve Xbox uygulamasına ek olarak Steam’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. PC’deki Xbox uygulamasının şu anda sahip olduğu avantajlardan biri, ne yazık ki Steam’de bulunmayan PC Game Pass abonelik hizmetidir.

Steam’de Xbox oyunlarının ilk başarısından sonra PC Game Pass’i Steam’e uygulamak iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak Microsoft ve Valve’de böyle bir anlaşma yapmak için herhangi bir girişim olup olmadığı şuan için sızmış bir bilgi değildir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Cobra Kai, Dizinin Dördüncü Sezonuyla Birlikte Fortnite’a Katılıyor