Playstation

PS5 İçin Discord Yakında; Artık Hesabınızı PlayStation Network’e Bağlayabilirsiniz

Geçen yıl Sony, Discord ile ortaklık kurdu ve bugünden itibaren PlayStation Network hesabınızı Sony konsol üzerinden mesajlaşma uygulamasına bağlayabilirsiniz. Bu, Discord’un Sony konsollarındaki genişlemesinin ilk aşamasıdır. Geçtiğimiz Mayıs ayında, Sony’nin şu anda dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Discord ile olan işbirliğinin başladığını öğrenmiştik. İlk sonuçlar 2022’nin başlarında görülecekti. Söz tutuldu ve artık PlayStation Network hesabınızı resmi olarak Discord ile bağlayabilirsiniz.

Hesapları bağladıktan sonra, Discord arkadaşlarınız şu anda PS4 veya PS5’te ne oynadığınızı görebilir. Platformların eşleştirilmesi ve tüm sistemin işleyişi, Steam, Xbox veya Spotify gibi diğer hesaplarda olduğu gibi aynı prensiplere dayanmaktadır. Discord ile bir Xbox hesabını bağlamak mümkün olsa da Microsoft’un konsolları için hala resmi bir Discord uygulamasının bulunmadığını da belirtmekte fayda var. İsteyenler şu anda betada olan Quarrel Insider adlı resmi olmayan yazılımı kullanabilirler.

PlayStation Network hesabımı Discord’a nasıl bağlarım?

Bugünden itibaren Discord’u açtığınızda, yeni hesap bağlama olasılığı hakkında otomatik olarak bir bildirim alacaksınız. Herhangi bir nedenle bu mesajı almadıysanız, Kullanıcı Ayarları ve Bağlı Hesaplar’a gidin ve oradan PlayStation Network’e giriş yapın.

Şimdiye kadar iki şirket arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak yapılabilecek tek şey iki hesabı birbirine bağlamak. Ancak bu adım bizi Discord’un Sony konsollarına daha geniş ölçekte gelmesine yaklaştırıyor. Bu özelliğin tanıtılması, Discord’un PS5 ve PS4’e gelişinin habercisi olarak görülmelidir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

Rol Oyunu

The Witcher 3'ün Yeni Nesil Sürümü Yine Ertelendi

Simülasyon

SnowRunner, PS5 ve Xbox Series yükseltmesini Mayıs sonunda alacak

Playstation

PlayStation, Eski Oyunları Oynamanıza İzin Verecek Game Pass Rakibini Tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Final Fantasy 7 Remake Part Two haberleri bu yıl geliyor