Rol Oyunu

World of Warcraft’ta Horde ve Alliance yakında Raid ve Dungeon’da birlikte savaşabilecekler

Warcraft’ın en belirgin özelliği ve onu cazip kılan tarafı Horde ve Alliance arasındaki hiç bitmeyen savaştır. Ancak zaman değişiyor, ittifaklar değişiyor ve yakında oyunun en eskimeyen düşmanları arasındaki fark da değişecek: Blizzard bugün Horde ve Alliance oyuncularının zindanlarda, baskınlarda ve dereceli PvP’de takım kurmasını sağlamak için değişiklikler yaptığını duyurdu.

Bu büyük bir değişiklik – World of Warcraft 2004’ten beri var ama Azeroth’taki çatışma bundan tam on yıl öncesine, 1994’teki Warcraft: Orcs and Humans’a kadar uzanıyor. Bunu akılda tutarak, Blizzard, değişikliğin iki temel tarafından yönlendirildiğini söyledi. Hedefler: “Sosyal engellerin, insanların bu deneyimlere tercih ettikleri koşullarda erişme yetenekleri üzerinde en büyük olumsuz etkiye sahip olacağı” organize eşgörünümlü oynanışa odaklanmak ve bunu mümkün olduğunca tercihli bir özellik haline getirmek.

Çok kabaca, bu yeni değişikliğin nasıl çalışacağına dair açıklama aşağıda;

Bir BattleTag veya Real ID arkadaşlığınız varsa veya hizipler arası bir WoW Topluluğunun üyesiyseniz, oyuncular karşı tarafın üyelerini doğrudan bir partiye davet edebilecekler.
Mythic zindanlar, baskınlar veya derecelendirilmiş arena/RBG’ler için Grup Bulucu listelerinde Hazır Gruplar, her iki grubun başvuru sahiplerine açık olacaktır, ancak grup lideri, eğer isterse, listeyi aynı grup adaylarıyla sınırlandırmayı seçebilir.
Loncalar tek fraksiyon olarak kalacak yani bir Horde, Alliance klanına giremeyecek. Heroic zindanlar, Çatışmalar veya Rastgele Savaş Alanları gibi rastgele eşleştirme etkinliklerinin tümü aynı fraksiyon olarak kalacak.

Aynı partideki karşıt grupların üyeleri, grup sohbeti aracılığıyla iletişim kurabilecekler, ancak zindanların dışında düşmanca ve Savaş Modunda tamamen düşmanca kalacaklar. Ancak bir zindana, baskın veya dereceli PvP maçına girdiklerinde, partinin tüm üyeleri arkadaş canlısı olacak ve sanki hepsi aynı fraksiyonun üyeleriymiş gibi tam olarak işbirliği yapabilecekler.

World of Warcraft oyun direktörü Ion Hazzikostas, “2019’daki BlizzCon’da, bir katılımcı hizipler arası oyun hakkında soru sorduğunda, ‘Alliance ve Horde ayrımı … Warcraft’ı Warcraft yapan şeyin temel direğidir’ cevabını verdik.” . “Ancak düşününce, bu aşırı basitleştirme: Alliance ve Horde kimliği Warcraft için temel olan şeydir. Ve zaman zaman bu kimlik bölünme ve açık çatışmadan biri olsa da, Alliance ve Horde’un ortak bir zemin bulduğunu ve o zamandan beri birlikte çalıştığını gördük. Warcraft 3 (özellikle bir Warcraft bölümünün Sonsuzluğun Sonu olarak adlandırılması dahil…) ve World of Warcraft’taki işbirliği örnekleri sayılamayacak kadar çoktur.”

“Bu değişikliklerin, kişisel tercihleri ​​ile oynama yeteneği arasında seçim yapmak zorunda hissetmek yerine, değerleri, estetiği ve karakterleri daha çekici buldukları fraksiyonu oynamasına izin vererek fraksiyon kimliğini gerçekten güçlendirmeye hizmet edeceğini umuyoruz.”

Bütün bunlar hala oldukça uzakta. Bir şey için bu büyük bir iş: Hazzikostas, World of Warcraft’ı “partilerin yalnızca tek bir gruptan oyunculara sahip olabileceği varsayımıyla hazırlanmış yirmi yıllık kod ve içerik” olarak tanımladı ve gereken işin kapsamı, değişiklik anlamına geliyor. şu anda PTR’de bulunan 9.2 güncellemesinin yayınlanması için zamanında hazır olmayacak, bunun yerine ayrı bir 9.2.5 güncellemesinde eklenecek. Yayınlandıktan sonra bile, Battle of Dazar’alor, Trial of the Crusader, Icecrown Citadel dahil olmak üzere bazı eski örnekler hizipler arası partileri desteklemeyecek. hizipler arası partileri desteklemek için elden geçirilecek.”

Şimdiye kadar, haberlere verilen tepki oldukça olumlu görünüyor.

Bu World of Warcraft haberini verdik. Şimdi yorum kısmına geçelim. Bu değişikliği zorunlu kılan oyuncu tercihlerinin değişmesi. Bizce bu WoW güncellemesi kesinlikle hikayeye özgü ya da bu şekilde olması gerektiği için yapılmıyor. Dünya çapında oyuncuların tercihlerinin değişmesi neticesinde yapılıyor. World of Warcraft’ın en şaşalı dönemlerinde bir PUBG yoktu. İnsanlar telefondan çok fazla oyun oynayamıyordu. Zira bu şekilde gelişmiş oyunlar da yoktu. Bu açıdan o tarihte itiraf edildiği üzere “Alliance ve Horde ayrımı … Warcraft’ı Warcraft yapan şeyin temel direğidir”. Oyuncu sayısında ve gelirlerde gözle görülür azalma olmasa kesinlikle Alliance ve Horde’u kardeş kılıp aynı zindana sokmazlardı.

Bir tarih belirlenmedi, ancak Blizzard, 9.2.5 güncellemesinin yakında World of Warcraft PTR’ye ulaşacağını söyledi. Ve bu, günün tek büyük WoW haberi değil: Daha önce, Blizzard, aynı zamanda güçlendirmeyi kısmak için adımlar attığını duyurdu.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Rol OyunuUzay Temalı Oyunlar

Star Citizen 700 Milyon Dolarlık Rekoru Kırdı ve Hala Yayınlanma Tarihi Belli Değil

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked'da Stat Puanlarını Sıfırlama

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked Cerim Crucible Tamamlamak İçin İpuçları

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked - Erken Erişim - Yama 2, Türkçe Güncelleme Notları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Microsoft’un Monster Hunter tarzı co-op oyunu geliştirdiği bildiriliyor