Elden Ring

Elden Ring, 2022’nin şimdiye kadar en çok satan oyunu ünvanını koruyor

Elden Ring şu anda ABD’de 2022’nin en çok satan oyunu oldu. Oyunla ilgili araştırmaları sıklıkla yayınlayan bir pazar araştırma şirketi olan NPD Group’a göre, FromSoftware’in son oyunu şu anda Şubat ayının en çok satan oyunu ve şimdiye kadar 2022’nin en çok satan oyunu olarak ikiye katlanıyor. NPD analisti Mat Piscatella’ya göre Elden Ring aynı zamanda son 12 ayın en çok satan beşinci oyunu. Ayrıca, GamesIndustry.biz’de ilk kez yayınlanan oyun satış verilerine (GSD) göre, FromSoftware’in şimdiye kadar gördüğü en hızlı satan oyun.

Elden Ring, ilk çıkışında Horizon: Forbidden West gibi oyunları bile gölgede bırakarak, ateşli alaşımın oynadığı PlayStation’a özel maceradan 2,5 kat daha fazla satış yaptı. Şu anda Şubat 2022’nin en iyi video oyunları için ikinci sırada yer alıyor ve onu Pokemon Legends: Arceus izliyor. Dying Light 2: Stay Human ve Total War: Warhammer ilk beş sırayı tamamlıyor.

Oyun, mağaza raflarına çıktığından beri büyük bir başarı elde etti ve her türden oyuncular arasında son derece sıcak bir tartışma konusu oldu. Hayranlar, Hug Lady’nin onları kucaklamasına izin verip vermemeyi veya Brezilyalı Elden Ring oyuncularını rahatsız ediyor gibi görünen çok büyük yerelleştirme sorunu hakkında sohbet etmeyi tartışıyorlar.

Elden Ring, neredeyse oybirliğiyle övgüyle çıkış yaptı. Şu anda Metacritic’te %97 olumlu değerlendirme almış şekilde bekliyor. Şimdiye kadar gördüğümüz satış verileri açısından, FromSoftware için yalnızca en büyük lansmanlardan biri değil, aynı zamanda şimdiye kadarki en iyi incelenen oyunlardan biri. Bir Tarnished için fena değil.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Elden RingRehber

Elden Ring Cookbooks Nasıl Kullanılır?

Elden Ring

Elden Ring: Haligtree Secret Medallion'u nerede bulabilirim?

Elden RingRehberRol Oyunu

Elden Ring Trade, Eşya Nasıl Takas Edilir?

Elden RingRehberRol Oyunu

Elden Ring'de Dikenler Nasıl Yakılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’te Görevleri Takip Etmek İçin iOS Uygulaması Geliştirildi