KonsolUzay Temalı Oyunlar

Elite Dangerous’ın konsol sürümü desteği kesildi

Frontier, artık konsollar için Elite Dangerous geliştirmeyeceğini doğruladı. Frontier CEO’su David Braben kısa bir açıklamada, Elite Dangerous’un keşif güncellemesi Odyssey’in yayınlanmasının “idealden daha az olduğunu” kabul etti ve Odyssey’in ertelenmiş konsol sürümünün ve ekibin oyunun PC sürümüne odaklanmasının bir sonucu olarak bunu doğruladı. , “Büyük bir üzüntüyle Frontier, tüm konsol geliştirmelerini iptal etmeye karar verdi”.

Braben resmi siteye yaptığı açıklamada, “Elite Dangerous kalbime yakın bir oyun” dedi. “Odyssey’in lansmanının idealden daha az olduğu bir sır değil, buna PC/konsol oyuncu tabanını yalnızca PC lansmanına odaklanmak için ayırma ihtiyacı da dahil. Odyssey’nin Mayıs 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Odyssey deneyimini PC’de geliştirmek için yorulmadan çalıştık ve büyük ilerleme kaydetmiş olsak da daha yapılacak çok şey var. Odyssey öncesi ve Odyssey sonrası kod tabanlarını o zamandan beri destekliyoruz.

Açıklamada, “Son birkaç aydır ilerlemenin en iyi yolu ile boğuşuyoruz ve büyük bir üzüntüyle tüm konsol geliştirmelerini iptal etmeye karar verdik” diye devam ediyor. “Oyunun hikayesiyle ilerleyebilmemiz gerekiyor ve bunu yapabilmemiz için tek bir kod tabanına odaklanmamız gerekiyor. Elite Dangerous, kritik güncellemelerle birlikte şu anda olduğu gibi konsolda devam edecek, ancak Odyssey sonrası kod tabanındaki PC’deki yeni içerik güncellemelerine odaklanacağız.” Kapanışta Braben, ekibin “bu haberin konsol topluluğumuzun umduğu şey olmadığını takdir ettiğini” söyledi ancak oyunculara “bunun kolay bir karar olmadığına, ancak Elite Dangerous’un uzun vadeli geleceği ile verildiğine dair güvence verdi” dedi.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
KonsolRehberXbox

Xbox One'da Nasıl Daha Fazla Depolama Alanı Açılır?

KonsolRehberXbox

Xbox Hata Kodu 0x87e11838 Çözüm

PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

Spor Oyunları

PlayStation ve Xbox Sahipleri FIFA 22'yi Beraber Oynayabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring’te Görevleri Takip Etmek İçin iOS Uygulaması Geliştirildi