Elden RingRehber

Elden Ring: Claw Talisman Nasıl Elde Edilir, Ne İşe Yarar?

Claw Talisman, Elden Ring’de Zıplama Saldırılarının gücünü ve duruşunu bozan gücünü artıran güçlü bir teçhizat parçasıdır. Elden Ring’deki Tılsımlar, çeşitli oyuncuların istatistiklerini ve yeteneklerini geliştiren donatılabilir öğelerdir. Bonusları, savaş odaklı güçlendirmelerden kaynak eklemeye (HP ve FP gibi) ve hatta bir oyuncunun öldükten sonra herhangi bir şey kaybetmesini engelleyen bazılarına kadar uzanır. Claw Talisman, zıplama saldırılarını güçlendiren, dövüş odaklı bir tılsımdır.

Önceki FromSoftware oyunlarındaki atlama saldırıları, kısmen özel bir Jump düğmesi olmadığı için savaştaki ilk saldırı dışında nispeten nadiren kullanılıyordu. Elden Ring’de Claw Talisman bu hareketi geliştirir ve yakın dövüş silahları kullanan hemen hemen her yapı için faydalıdır.

Claw Talisman Ne Yapar?

“Ravenmount suikastçıları ticari olarak katildir. Kurbanlarına yırtıcı kuşlar gibi giyinmiş halde saldırırlar.”

Claw Talisman, normalde büyük miktarda Duruş hasarı ve çok daha normal HP hasarı veren atlama saldırılarını geliştirir. Bu Tılsım kuşanıldığında, bir düşmanın duruşunu kırmak ve kritik bir darbe vermek için daha az Sıçrama Saldırısı gerekir. Hem Hafif hem de Ağır atlama saldırılarını etkiler, ancak en çok Ağır atlama saldırıları etkilenir. Ağır zıplama saldırıları büyük Duruş hasarı verirken, Hafif zıplama saldırıları uçan düşmanlar veya düşman grupları için kullanışlıdır. Claw Talisman her iki türün de hasarını yaklaşık %15 arttırır. A veya X düğmesiyle zıpladıktan sonra RT (Xbox) veya R2’ye (PlayStation) basmak Ağır saldırı başlatırken, havadaki RB veya R1 Hafif saldırı başlatır.

Claw Talisman Nerede Bulunur?

Claw Talisman, Stormveil Kalesi’nin ortasında, yalnızca atlayarak erişilebilen bir alanda bulunur. Stormveil Kalesi’ndeki Rampart Kulesi’nden, üst balkona ulaşana kadar Lost Grace’den yukarı doğru ilerleyin. Solunuzda kısa bir çıkıntı olmalı – bunun üzerine atlayın ve atlamanız gereken tahta platformları görene kadar yürüyün. Alt platformdan duvarda küçük bir çıkıntı arayın. Dikkatlice bunun üzerine atlayın ve ardından aşağıdaki çatı katına çıkın. Binanın yan tarafında, kırık bir sütundan atlayarak erişilebilen başka bir ince çıkıntı görmelisiniz. Bir avuç Stormveil Kalesi askerinin ve bir kulenin tepesine çıkan merdiveni koruyan okçuların olduğu küçük bir avluya gelene kadar bu çıkıntının etrafında yürüyün. Bu muhafızları gönderin ya da onların yanından koşun ve bir ceset üzerinde Pençe Tılsımı bulmak için merdiveni tırmanın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Green Turtle Talisman Nasıl Elde Edilir?