Elden Ring

Elden Ring sadece 3 haftada 12 milyon kopya sattı

Elden Ring şu anda kesinlikle oyun dünyasına hükmediyor. İnanılmaz derecede iyi gidiyor ve FromSoftware, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana üç hafta içinde 12 milyon kopya sattığını duyurdu. Bunu bir bağlama oturtmak gerekirse, endüstri analisti Daniel Ahmad’ın işaret ettiği gibi, Dark Souls serisi bir bütün olarak Dark Souls 3’ün piyasaya sürülmesinden sonra 12 milyon kopya satmadı bile. Souls serisi, başarısını hak etmiş olsa da bu istatistiği gerçekleştirmek için 3 oyunluk bir seri haline gelmesi gerekti.

Bandai Namco ve FromSoftware’den yapılan bir basın açıklamasında, yayıncı ve geliştirici, bu satışların bir milyonunun Japonya’da, diğer 11 milyonunun ise dünyanın geri kalanında olduğunu açıkladı. Yaratıcı Hidetaka Miyazaki, “Elden Ring’i kaç kişinin oynadığını görmek şaşırtıcı” dedi. “Tüm geliştirme ekibi adına en içten teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.”

elden ring

Bandai Namco başkanı Yasuo Miyakawa şunları ekledi: “Dünya çapındaki hayranlarımızın beklentilerini aşabilmemiz için Elden Ring’i yaratmak için çok çaba sarf edildi. Benzer şekilde, markayı oyunun ötesine ve herkesin günlük yaşamına genişletme çabalarımıza devam edeceğiz.”

Elden Ring, bir süre sonra popülerliğin hem güçlü satışlara hem de eleştirel beğeniye dönüştüğü ilk oyunlardan biri gibi geliyor – oyun bir ton mükemmel puan topladı.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Elden RingRehber

Elden Ring Cookbooks Nasıl Kullanılır?

Elden Ring

Elden Ring: Haligtree Secret Medallion'u nerede bulabilirim?

Elden RingRehberRol Oyunu

Elden Ring Trade, Eşya Nasıl Takas Edilir?

Elden RingRehberRol Oyunu

Elden Ring'de Dikenler Nasıl Yakılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Mobile, Son Güncellemede Lightning-Fueled Legatus Sınıfını Ekliyor