Steam

Halo oyunları Steam Deck’te çalışmıyor

Microsoft, hangi oyunlarının Steam Deck’te çalışabileceğini açıkladı, ancak bazı oyunlar, hile önleme yazılımı nedeniyle Steam Deck uyumlu olmayacak. Şu an ülkemizde satılmıyor olsa da Steam Deck, Switch gibi hayatımıza girebilir. Bu nedenle, Microsoft oyunlarından hangilerinin Steam’in konsolunda çalışıp çalışmayacağını bilmek önemli. İşte haberin detayları…

Deathloop, Prey ve Psychonauts 2 oyunlarına “Doğrulanmış” onay damgası verilmiş olsa da, daha büyük sürümlerinden bazıları avuçiçi cihazlarda yayınlanmayacak. Halo Infinite, Master Chief Collection, Gears of War 5 ve Microsoft Flight Simulator X, Microsoft’un “hile önleme nedeniyle” Steam Deck tarafından desteklenmeyecek. Bazı şaşırtıcı eksiklikler var – Flight Sim’in mobil konsollarda çalışmasını beklemeyebilirsiniz; ama Halo Infinite’i desteklenmeyen oyunlar listesinde görmek canınızı sıkabilir. Tabii ki, bunları GeForce Now gibi araçlarla oynamaya devam edebilirsiniz, ancak doğrudan Linux üzerinde çalıştırmak şimdilik mümkün değil.

Hile önleme önlemleri sayesinde Steam Deck desteğini kaybeden tek oyunlar bunlar değil. Bungie, Destiny 2’nin de desteklenmeyeceğini açıkladı ve oyunun uyumsuzluğunu atlamaya çalışan herkesi yasaklamakla tehdit etti. Deck’in Linux işletim sistemi ile yükselen bir sorun haline geldi – her geliştirici, elde taşınır cihazdan gelen dolandırıcılarla mücadele edebileceklerine inanmıyor. Epic CEO’su Tim Sweeney, The Verge’e şunları söyledi: “Özel olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli çekirdek yapılandırmaları altında hile ile geniş ölçekte mücadele edebileceğimize dair güvenimiz yok.”

İşin iyi yanı, diğer harika Microsoft oyunları “Oynanabilir” kategorisine yerleştirilmiş, yani burada ve orada bazı küçük ince ayarlarla çalışabilecekleri anlamına geliyor. Sea of ​​Thieves, desteklenmeyen arkadaşlarına göre daha az titiz hile algılamaya sahip olduğu için listede. Ayrıca biraz ince ayar yaparak hem Forza Horizon 4 hem de Forza Horizon 5 oynayabilmelisiniz. Microsoft, Steam’de doğrulanan oyunların tam listesine sahiptir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows'ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

Diablo 4Rehber

Diablo 4'ü Steam Deck'te Oynayabilecek Misiniz?

Haber

Herkes Microsoft'un Activision'ı satın almasını durdurmak istiyor

Fortnite

iPhone'da Fortnite Oynama (2022)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rogue Company, Rambo’yu misafir edecek