Steam

Steam Deck şimdi Windows’u çalıştırıyor

Sitemizde daha yeni derlenmiş, Steam Deck’te çalışmayacak Microsoft oyunları haberimizdeki bilgiler kısa süre içerisinde geçerliliğini yitirecek gibi görünüyor. Aynı haberde hileyle mücadelenin zor olmasından ötürü Steam Deck’te Destiny 2’nin desteklenmeyeceği de geçiyordu, zira geliştiricisi bu şekilde açıklama yapmıştı ama Steam Deck’te Destiny 2 oynamak mümkün hale gelmiş gibi görünüyor. Konuyla ilgili içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Valve, Steam Deck’in Windows’u çalıştırabileceği konusunda her zaman açıktı, ancak bunu yapmak için resmi Windows 10 sürücülerine ihtiyacı vardı. Artık müsaitler. Şirket, Steam blogunda sürücülere bir bağlantı ve ayrıca oyuncular takılırsa Steam Deck OS’ye nasıl geri dönüleceğine dair talimatlar yayınladı. Windows 10 sürücüleri, hayranların Steam Deck’lerinde bu işletim sistemini başlatmasına izin verirken, seçenekleri şu anda biraz daha sınırlı. Şu anda Steam Deck, Steam Deck OS’nin yerini alacak tam bir Windows 10 kurulumuna sahip. Yeni sürücüler, Windows 10’un Steam Deck’te oldukça sorunsuz çalışmasına yardımcı olmalı, ancak şu anda ikisini birden çalıştırmanın bir yolu yok.

Ancak Valve, gönderisinde Steam Deck’in çift önyüklemeli işletim sistemi özelliklerine sahip olduğundan bahsetmişti. Çift önyükleme sihirbazı henüz hazır değil, ancak daha sonraki bir tarihte geldiğinde oyuncular hangi işletim sistemini başlatmak istediklerini seçebilirler. Windows 11 – en son Windows işletim sistemi – Steam Deck’te de mevcut değil. Çift önyüklemede olduğu gibi, Windows 11 BIOS da yakında kullanıma sunulacak.

Steam Deck’te Windows ile oyuncuların yapabileceği birkaç ilginç şey var: en önemlisi, şu veya bu nedenle SteamOS’ta bulunmayan oyunları çalıştırın. Bu, BattlEye hile önleme sorunları nedeniyle Steam Deck OS üzerinden çalışamayan Bungie’nin popüler bilimkurgu nişancı oyunu Destiny 2’yi içeriyor. Bununla birlikte, Windows 10 çalıştıran Steam Deck ile oyuncular, yukarıdaki videoda gösterildiği gibi, hareket halindeyken Destiny 2’yi çalıştırabilirler.

Teorik olarak, Windows 10’u yüklemek, oyuncuların Steam Deck’te PC için Xbox Game Pass’i de kullanabileceği anlamına gelir. Ancak tüm bu işlevler (ve Steam Deck’in kendisi) hala yeni ve oyuncuların bir Windows Steam Deck’teki gerçek potansiyeli keşfetmeleri için muhtemelen birkaç haftaya ihtiyaçları olacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Switch

Nintendo Switch Konsolunuzu Tablete Dönüştürme

Destiny 2Rehber

Destiny 2 Sinking Feeling shader nasıl alınır?

KonsolRehberXbox

Xbox One'da Nasıl Daha Fazla Depolama Alanı Açılır?

KonsolRehberXbox

Xbox Hata Kodu 0x87e11838 Çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Halo oyunları Steam Deck’te çalışmıyor