Oyuncu DonanımlarıPC

Nvidia RTX 3090 Ti’nin 29 Mart’ta piyasaya sürüleceği bildiriliyor

Videocardz tarafından alınan bilgilere göre daha önce duyurulan ancak henüz piyasaya sürülmemiş GeForce RTX 3090 Ti’nin nihayet bir lansman tarihi var. En iyi ve belki de son Ampere nesil kartı, 29 Mart’ta piyasaya sürülecek ve aynı zamanda incelemeler yapılacak.

Nvidia, Ocak ayının başlarında CES’te RTX 3090 Ti’yi duyurdu. Ay sonunda piyasaya çıkacağını iddia etmesine rağmen, karttan hiçbir iz olmadan tarih geçti; ama artık sözde bir randevumuz olduğuna göre, sonunda bir tane alma şansınız olacak. Yine de muhtemelen hızlı olmanız gerekecek ve Nvidia’nın şimdiye kadarki en hızlı grafik kartına sahip olmak istiyorsanız çok büyük bir cüzdana ihtiyacınız olacağından emin olabilirsiniz.

Nvidia gecikme için hiçbir zaman bir neden vermedi. Spekülasyon, saat hızları, GDDR6X sıcaklıkları ve güç tüketimi sorunları ile ilgili sorunlara tam yağlı GA102 GPU’ların eksikliğini içeriyor. Gecikmenin gerçek nedenleri belki de yukarıdakilerin hepsinin bir birleşimidir.

RTX 3090 Ti, yılın ilerleyen aylarında RTX 40 serisine geçiş başlamadan önce piyasaya sürülen son Ampere RTX 30 serisi kart olabilir. Teknik özellikleri, 384 bit bellek veriyoluna bağlı 24 GB 21 Gbps GDDR6X belleğe sahip 10752 CUDA çekirdeği içerir. Bu, 1 TB/s’ye kadar bant genişliği sağlayacaktır. PCIe Gen 5 16 pinli güç konektörleriyle gelebilir, ancak özel kartlar mevcut güç kaynaklarıyla uyumluluğu koruyan mevcut 8 pinli konektörlere yapışabilir.

Hemen hemen her oyuncu, satın alınma imkanı olan bir RTX 3090 Ti’yi severdi, ancak şimdiye kadarki en güce aç ve pahalı GPU’lardan biri olabilir gibi görünüyor. Durum ne olursa olsun, hızlı olacak!

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
PC

Yeni Nvidia GPU'ları Ray Tracing'de %20 daha iyi olabilir

Haber

Nvidia'nın Derin Öğrenme Dinamik Süper Çözünürlük teknolojisi çıktı

Haber

Nvidia, EA ile Ortaklığını Genişletiyor. Battlefield 4 ve Battlefield V, Geforce Now'da

PC

Mobil Canavar Geliyor; Nvidia'nın GeForce RTX 3080 Ti'si Çok Fazla Güç Gerektirebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rogue Company, Rambo’yu misafir edecek