Rol Oyunu

Harry Potter RPG Hogwarts Legacy oynanış videosu ve şimdiye kadar bilinenler

Yakında çıkması planlanan açık dünya Harry Potter RPG’si Hogwarts Legacy, oyundan 14 dakikalık görüntülerin gösterildiği özel bir PlayStation State of Play akışında, geliştirici Avalanche Software’den ilk düzgün oynanış gösterimini bu yılın sonlarına doğru gerçekleşmesi planlanan çıkış tarihinden önce aldı. Sony’nin ev sahipliğinde piyasaya sürülmesine rağmen, Hogwarts Legacy bir PlayStation’a özel değil ve PlayStation 4 ve PlayStation 5’e ek olarak PC, Xbox One ve Xbox Series X / Series S’de de piyasaya sürülecek.

Hogwarts Legacy hikaye, genel bilgiler ve oynanış videosu

Oyuncular kendi karakterlerini yaratacak, dört Hogwarts evinden birine sınıflandırılacak ve dersler alacaklar. Savaş, düellolarda “düzinelerce” büyüyü karıştırma ve eşleştirme yeteneği ile belirli düşman zayıflıklarından veya yeteneklerinden yararlanmak için farklı büyü kombinasyonları kullanmayı içerecektir. Oyuncular ayrıca oyunda ilerledikçe karakterlerini sihirli teçhizat ve yeteneklerle özelleştirebilecekler.

Hogwarts Legacy, franchise’daki diğer girişlerle geniş bir ortamı paylaşıyor, ancak oyunun 1800’lerde – orijinal kitapların veya daha yeni Fantastik Canavarlar film serisinin olaylarından on yıllar önce – geçtiği göz önüne alındığında, çok tanıdık yüzler görmeyi beklemeyin. Bunun yerine, hikaye, Büyücü Dünyasına (görünüşe göre düzenlilikle olan bir şey) ve olağan kara büyücüler ve tehlikeli canavarlar kadrosuna karşı olası bir goblin isyanına odaklanacak.

İlk olarak 2021 çıkış tarihi için duyurulan Hogwarts Legacy, duyurulmasından kısa bir süre sonra 2022 tarihine ertelendi. Hogwarts Legacy ayrıca sıkıntılı süreçlerden de geçmişti. Baş tasarımcısı, Gamergate hareketini savunan tartışmalı YouTube videoları nedeniyle projeden ayrıldı. Warner Bros. ayrıca, Harry Potter’ın yaratıcısı J.K. Rowling, yazardan çevrimiçi olarak bir dizi transfobik yorumun ardından oyuna doğrudan dahil değil. “J.K. Rowling, oyunun yaratılmasına doğrudan dahil değil, ancak olağanüstü yazı yapısı, Büyücülük Dünyasındaki tüm projelerin temelidir, ”diye yazdı şirket. Bunun anlamını basitçe J.K. Rowling’in yeni bir hikayesinin olmadığı şeklinde açıklayabiliriz.

Oyunun geliştiricisi, Hogwarts Legacy’de herhangi bir mikro işlem olmayacağını onayladı.

Hogwarts Legacy’nin içinde mikro dönüşümler olabileceğine dair söylentilerin ardından topluluk yöneticisi Chandler Wood, yanlış anlaşılmayı gidermek için Twitter’da yazdı. Wood bir tweet’te şunları söyledi: “Bu sorunun geldiğini gördük ve rekoru kırmak istiyoruz. Hogwarts Legacy’de mikro dönüşüm yok.”

Oyunda mikro dönüşümler olduğu fikri, Hogwarts Legacy State of Play sırasında ortaya çıktığı gibi, yakın zamanda yayınlanan oynanış görüntülerinden gelmiş gibi görünüyor. Mikro dönüşüm ve oyuncuları bu zamanlayıcıları hızlandırmak için para ödemeye teşvik edilmesi hususu artık sizi rahatsız etmemeli. Bir Twitter kullanıcısı, iksir zamanlayıcılarının ne anlama geldiğini doğrudan Wood’a sordu, ancak topluluk yöneticisi, oyunun mikro dönüşümler içermediğini açıklayan orijinal tweet’lerine bir bağlantı ile yanıt verdi.

Hogwarts Legacy Switch için çıkacak mı?

Diğer Hogwarts Legacy haberlerinde, geçtiğimiz günlerde Hogwarts Legacy’nin Nintendo Switch’e geldiği öğrenildi. Oyunun geliştiricisi Avalanche Software ve yayıncısı Warner Bros. Games tarafından oldukça alçakgönüllü tutulsa da, resmi Hogwarts Legacy web sitesi, sayfasının alt kısmında bir Nintendo Switch logosuna sahipti ve web sitesinin SSS sayfasında bir Nintendo Switch sürümünden bahsediyordu.

Hogwarts Legacy, önceden onaylanmış diğer platformların yanı sıra bir Nintendo Switch sürümü alacak gibi görünüyor. Nintendo Life tarafından fark edildiği gibi, Hogwarts Legacy State of Play sunumunun ardından, Harry Potter’dan ilham alan aksiyon RPG’sinin web sitesi güncellendi ve görünüşe göre Nintendo Switch versiyonu da yolda. Oyunun web sitesinin en altına inerseniz, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve PC’lerin yanında oturan ince bir Nintendo Switch logosu göreceksiniz. Sadece bu değil, web sitesinin SSS sayfasında, Hogwarts Legacy’nin mevcut olacağı platformlarla ilgili bir soru var ve geliştiricinin yanıtladığı şu: “Hogwarts Legacy, PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch için mevcut olacak ve elbette PC.”

Hogwarts Legacy bu sene sonuna doğru PC, PS5, PS4, Xbox One ve Xbox Series X / Series S’ye geliyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

HaberRol Oyunu

Enotria: The Last Song, 19 Eylül'de piyasaya sürülecek

HaberRol Oyunu

BioWare, Dragon Age'ın Devamını Yepyeni Bir İsimle Tanıttı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Iron Fist Alexander görevi nasıl tamamlanır?