Game Pass

Microsoft bu yıl içinde bir Xbox Game Pass aile planı başlatacak

Microsoft’un bu yıl içinde bir Xbox Game Pass aile planı başlatacağı bildiriliyor. Tek bir abonelikte beş kullanıcıyı destekleme imkanı sunulacak. Detaylar, haberimizde… Microsoft’un, bu yıl içinde beş kullanıcının bir abonelik kullanarak hizmete erişmesini sağlayan yeni bir aile planı başlatarak Game Pass serisindeki bir boşluğu doldurmaya hazır olduğu bildiriliyor.

Bu, “Microsoft’un çabalarına aşina olan güvenilir kaynaklara” atıfta bulunan Windows Central’dan Jez Corden’e göre, Microsoft’un telif hakkı dağıtımı ve üçüncü taraf lisansları ile ilgili sorunları araştırırken aile planının bir süredir üzerinde çalıştığını bildiriyor. Corden resmi açıklamanın nispeten yakında gerçekleşebileceğini öne sürerken, teknik ve yasal sıkıntılar muhtemelen şu anda ortadan kaldırılmaya yakın.

Aile planının neler sunabileceğine gelince, aynı ülkedeki beş kullanıcının Game Pass’in tüm kitaplığına tek bir üyelik kullanarak erişmesini sağlayacağı ve maliyetin beş bireysel abonelik için ödeme yapmaktan “çok daha ucuz” olduğu söyleniyor. Windows Central, yeni teklifin Microsoft’un Office 365’te zaten kullanılan mevcut Aile Hesabı sistemini kullanacağını ve aboneliğin merkezi bir hesap sahibi tarafından yönetileceğini söylüyor.

Elbette, bildirilen aile planının standart Game Pass için mi yoksa Xbox Game Pass Ultimate’a özel mi olacağı da dahil olmak üzere hala bir takım bilinmeyenler var – ancak tüm soruların kısa zaman içinde cevaplanacağı düşünülüyor. Windows Central, Microsoft’un yeni aile planını “nispeten yakın bir gelecekte” açıklayacağını bildiriyor.

Kaynak: https://www.windowscentral.com/microsoft-moving-ahead-xbox-game-pass-family-plan

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Game Pass

Ubisoft+ oyunları Game Pass ile anlaşabilir

Rol Oyunu

Assassin's Creed Origins Yakında Xbox Game Pass'e Geliyor

Aksiyon

İlk Gün Game Pass Oyunlarına Bir Yenisi Daha Ekleniyor

Playstation

PlayStation, Eski Oyunları Oynamanıza İzin Verecek Game Pass Rakibini Tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
PlayStation, Eski Oyunları Oynamanıza İzin Verecek Game Pass Rakibini Tanıttı