Minecraft

Görünüşe göre Minecraft sonunda Xbox Series X/S’de ışın izleme teknolojisine kavuşuyor

Konsolun 2020’de piyasaya sürülmesinden önce Xbox Series X/S’nin ışın izleme yetenekleri için bir lansman özelliği olarak kullanılmasına rağmen, Minecraft şimdiye kadar makinede inatla ışın izlemeden uzak kaldı. Ancak bu, Minecraft’ın Xbox Önizleme programının en son yapısında ortaya çıkan özellik ile birlikte durum değişiyor. Görünüşe göre Minecraft sonunda Xbox Series X/S’de ışın izleme teknolojisine kavuşuyor.

The Verge’de kıdemli editör olan Tom Warren’ın belirttiği gibi, Minecraft’ın Xbox Series X/S’deki en son Önizleme sürümü (şu anda yalnızca Xbox Insider üyeleri tarafından kullanılabilir), ışın izleme özelliğini aç/kapalı bir seçenek olarak sunuyor ve on yıldan fazla bir süredir- eski oyun biraz modern bir duruma girecek gibi görünüyor. Bununla birlikte, heyecanla kontrol etmek için acele etmeden önce, bu özelliğin şu anda yalnızca belirli kullanıcılar için mevcut olduğunu belirtmekte fayda var, VGC raporlama ışın izleme, seçeneklerde geçiş olmasına rağmen şu anda makinesinde etkinleştirilememektedir.

Raytracing, ilk olarak Microsoft’un PC’de RTX grafik kartlarıyla kullanım için özelliği entegre etmek için Nvidia ile birlikte çalıştığı 2020’de Minecraft’ta resmi çıkışını yaptı. Digital Foundry’nin o sırada belirttiği gibi, sonuçlar “dönüştürücü” idi. Bununla birlikte, Xbox’ta, Microsoft’un Minecraft’ı iki yıldan uzun bir süre önce bir blog gönderisinde Xbox Series X/S’nin ışın izleme yetenekleri için erken bir lansman özelliği olarak kullanmasına rağmen, özellik mevcut değildi.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Nasıl Işınlanırsınız?

MinecraftSandbox

Minecraft 1.21 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

MinecraftSandbox

Minecraft Netherite Nasıl Yapılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Redstone İle Asansör Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Bethesda’ya göre Starfield aklınızı başınızdan alacak