Call of DutyNişancı Oyunu

Call of Duty’nin hile önleme sistemi artık hilecilerin oyun içinde rakipleri görmesini engelliyor

Hilecilere karşı devam eden savaşın bir parçası olarak, Call of Duty’nin sunucu tarafı ve çekirdek seviyesindeki hile önleme çözümünün arkasındaki ekip, Gizleme olarak bilinen ve hilecilerin maç sırasında rakiplerini görmesini engelleyen yeni bir azaltma tekniği uyguladığını duyurdu. Call of Duty’nin Ricochet hile karşıtı çözümüne yönelik en son gelişmeleri vurgulayan yeni blog yazısında açıklandığı gibi, Cloaking, “meşru oyunculara hilecilere destek vermek” için tasarlandığı önceki Damage Shield girişimine benzer bir felsefe izliyor.

Hasar Kalkanı bir maçta bir hileci tespit edildiğinde tüm meşru oyuncular için Tanrı Modu’nu etkin bir şekilde açarken, Gizleme tam olarak hile yapana odaklanarak rakipleri, mermileri ve hatta sesleri görmelerini imkansız hale getirir. Gönderide, “Ancak, meşru oyuncular,” diye açıklıyor, “hile yapanları gizlemeden etkilenmiş olarak görebilirler (genel olarak, çevrelerinde dönen, ‘Beni kim vuruyor?!’ diye bağıran oyunculardır) ve oyun içinde dışarı çıkabilirler.”

Güncellemenin başka bir yerinde, Ricochet ekibi, önceki 90.000 yasaklama rakamının açıklanmasından bu yana 54.000 hesabı daha yasakladığını açıkladı. Ayrıca, yasaklanan tüm oyuncuların skor tablolarından silineceğini de açıklıyor.

Ricochet’in sunucu tarafı hile karşıtı arka ucu, bir süredir Call of Duty: Vanguard ve Warzone için mevcuttu. Ancak şimdiye kadar yalnızca Warzone sistemin çekirdek düzeyindeki sürücüsünü kullandı. Bu, bugün Vanguard için küresel olarak çekirdek düzeyinde sürücünün yükseltilmiş bir sürümü piyasaya sürüldüğünde değişti. Ricochet ekibine göre, bu değişiklikler daha sonra Warzone’a uygulanacak, ancak “oyuncuların karşılaşabileceği sorunları en aza indirmek” için “bu güncellemelerin nasıl çalıştığını inceledikten bir süre sonra” güncelleme sunucuya verilecek.

Activision Blizzard’ın Call of Duty dolandırıcılarını kırmaya yönelik son girişimleri, hem yayıncı hem de bu oyun serisi için zor bir zamanda geliyor. Activision Blizzard, geçtiğimiz Temmuz ayında Kaliforniya Eyaleti’nde açılan bir davada “kadınlara yönelik taciz ve ayrımcılığın üreme alanı” olarak tanımlanan işyeri kültürüyle ilgili geçen yılki şok edici iddiaların ardından tartışmalara batmış durumda. Blizzard’ı terk eden oyuncular, geçen yıl daha önce onaylanmış 150 milyon aylık aktif oyuncuların üçte birini oluşturuyor. Bununla ilgili haberimize de “Call of Duty bir yılda 50 milyon oyuncu kaybetti” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nişancı Oyunu

Gray Zone Warfare Büyük Bir Oyuncu Kitlesiyle Erken Erişime Girdi

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Hunter Nasıl Öldürürsün?

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Automatonları Nasıl Öldürürsün?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty bir yılda 50 milyon oyuncu kaybetti